Connect with us

Uudised

Külad kohtuvad olümpiamängudel

Viies Loode-Hiiumaa külade kokkutulek peetakse laupäeval, 10. augustil Lauka külas olümpiamängudena. Külade esindajad võtavad omavahel mõõtu 1980. aasta Moskva olümpiamängude vaimus. Kohal on ka tollased maskotid Vigri ja Miša, kes osalejaid ergutavad.
Päevajuht Niels Rattiste selgitas, et teemavaliku põhjuseks on see, et spordil on olnud kindel koht Lauka piirkonna ajaloos. 1924. aastal asutati Kõrgessaare haridusseltsi Edu juurde spordiosakond Jõud ning Laukal toimusid regulaarselt mitmed maavõistlused ja iga-aastased spordipeod, kus võisteldi nii kergejõustikus kui jalgpallis.
1935. aastal rajati Laukale korralik spordiplats-staadion. Staadion kujunes noorte seas populaarseks sportimise ja pidutsemise kohaks. Praegu asuvad sellel kohal kortermajad.
Suur osa tänavusest külade kokkusaamisest peetakse Lauka kooli staadionil, mida viimastel aastatel põhjalikult uuendatud.
Kell 13 avatakse Lauka seltsimaja, kunagise Lauka lasteaia juures näitus, mis jutustab Lauka kolhoosi elust-olust. Näitusel on külaelanike käest kogutud fotosid, lugusid ja meenutusi.
Lauka koolimajas on kohalike elanike käsitöö väljapanek ja tõenäoliselt on avatud ka mõni õpituba.
Pärast olümpiat on kavas koos külasuppi süüa ning õhtul peetakse jalgpalli sõpruskohtumine Lauka küla ja külaliste võistkonna vahel.
Sportimise vaheajad täidab eeskava laulu ja tantsuga ning võistluste järel algab jaaniplatsil külasimman elava muusika saatel.
Viienda külade päeva korraldavad Lauka ja Otste külade elanikud, mullused Kurisu ja Metsaküla, tunamullused Isabella ja Napi, enne seda Pihla küla rahvas ja päris esimese Lilbi küla elanikud.
Peole on oodatud kõigi Loode-Hiiumaa külade inimesed ja külade spordiesindused, aga kaasa elama ka külalised lähemalt ja kaugemalt.
Loode-Hiiumaa külade seltsi kuuluvad Pihla, Otste, Isabella, Napi, Heigi, Kurisu, Metsaküla, Lilbi, Heiste, Hüti, Lauka, Leigri, Sülluste, Kiivera, Jõeranna, Reigi, Rootsi, Ogandi, Sigala, Kidaste ja Mudaste külad.
HK

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...