Jälgi meid

TEEMA

KUIDAS KÄITUDA KOHTUDES KARUGA | Kui kohtad karu, ära satu paanikasse!

Bert Rähni, Natourest loodusgiid. | Erakogu
Kui kohtad karu, siis esimese asjana püüa jääda rahulikuks, sest Eesti metsade karud ei pea inimest kindlasti mitte saakloomaks, vaid vastupidi – nad väga kardavad inimesi. See tähendab, et sa pead endast kui inimesest karule märku andma.

Jää seisma ja ära liigu edasi karu suunas. Mõistlik oleks rahulikult taganeda, samas pidades silmas, mida karu teeb. Ära vaata karule otse silma, sest seda võib karu tõlgendada väljakutsena. Paaniliselt põgeneda ka ei tohi, sest see võivat karus äratada kiskja instinkti ja ta hakkab sulle järele jooksma.

Räägi selge, kõva, kuid samas rahuliku häälega, et karu saaks kindlasti aru, et tegemist on inimesega. Karjuda ei tohi, sest seda võib karu tõlgendada agressioonina.

Veel lugemist:

UUDISED

President Alar Karise Võidupüha paraadil Narvas süüdatud võidutuli jõudis Hiiumaale. Võidutuli jõudis kell 17 Kärdla sadamasse ja anti üle Heigo Tasujale. Külalistel oli võimalik...

GALERIID

Orjaku sadamas kostitati  laupäeval hiidlasi ja Hiiumaa külalisi kohaliku söögi- ja joogikraamiga ning kohalike väiketootjate laada- ja uudistoodetega. Oma tooteid pakkusid ka külalised mere...

GALERIID

Toimusid lastejooksud pisematele, ühe ja kahe kilomeetri jooksud veidi suurematele ning 4,5km ja 9kn jooksud kõigile soovijatele.