Connect with us

Juhtkiri

Kui mitte omavalitsus, siis kes?

Juba mõnda aega on käinud trall ümber maakonna bussiliinide hanke. Hiiu maavalitsus kuulutas välja hanke maakonna avalikuks bussiliiniveoks aastateks 2019–2021 välja juba mullu detsembris. Vahepeal muutis vald hankijat, kuna maavalitsus oli tegevuse lõpetanud ja tähtaeg lükkus seetõttu veebruarist märtsi algusesse.
Tähtajaks ei saanud vald ühtegi pakkumist, kuna ainus osaleja, AS Hansa Bussi­liinid vaidlustas halduskohtus mitmed hanke tingimused.
Võib öelda, et olukord on suisa naeruväärne – ettevõte seab kahtluse alla omavalitsuse pädevuse panna paika hanke tingimused.
Kui mitte omavalitsus, kes siis veel peaks kõige paremini teadma, mis tingimustel ja kuidas peaks Hiiumaa bussiühendus korraldatud olema?
Hiiumaa valda esindanud advokaadi Erki Felsi sõnul on ettevõttel alati võimalus loobuda konkursil osalemast, kui ta leiab, et hanke tingimused pole vastu­võetavad.
Tõepoolest, miks raisata raha ja energiat osalemaks hankel, mille tingimused sulle juba eos ei sobi.
Ka kohus nõustus vallavalitsusega ja kui AS Hansa Bussiliinid otsust hiljemalt esmas­päevaks edasi ei kaeba, saab hankega edasi minna.
Jääb arusaamatuks, miks praegune vedaja niimoodi protsessib. Soovib ta ehk endale sel viisil veelgi soodsamaid tingimusi kaubelda.
Hiiu Lehe toimetus loodab, et vaidlused bussiliini hanke ümber saavad peagi läbi ja leitakse mõlemaid osapooli rahuldavad lahendused.
Peale omavalitsuste ühendamist ja Hiiumaa valla loomist on ametnikel niigi palju ümberkorralduste ja uute tööülesannetega harjumist ning kahju, kui midagi olulist hetkel käimasoleva arutu vaidluse tõttu tähelepanuta jääks.
8.mai 2018

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 5. märtsil Uus riigimaja tuleb rahva keskele Vaidlus Saarnaki üle: süüdistused ja vastulaused Noored rändasid 48 tunniga 90 kilomeetrit Piret Kalda mitte...

Politsei

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust, sõiduki omavolilise kasutamise osas, kui neljapäeval võttis 35-aastane naine ilma omaniku loata enda kasutusse sõiduauto BMW.  Paar tundi hiljem...

Uudised

Hiiumaa esindaja Eesti Saarte Kogus Riho Rahuoja tegi vallavolikogu eestseisusele ettepaneku organisatsioonist välja astuda, kuna selle tegevus keskendub pigem väikesaartele.  Saarte Kogu fookuses on...

Uudised

TS Laevade reisiparvlaevad tegid möödunud aastal mandri ja suursaarte vahel ligi 23 000 reisi ehk 0,6 protsenti rohkem kui aasta varem. Piletimüügitulu ulatus 14,7...