Connect with us

Uudised

Kriisikomisjoni juht: Kohalikku levikut saarel ei ole

HIIUMAA VALD
HIIUMAA VALD
Esmaspäeval kogunes esimest korda pärast kevadet kriisikomisjon, et arutada hetkeseisu Hiiumaal, seoses koroonaviiruse levikuga.
Esimest koosolekut juhtis lapsepuhkuselt ajutiselt tööle naasnud vallavanem Reili Rand, alates eilsest täidab kriisikomisjoni juhi rolli valla­vanema asendaja Hergo
Tasuja.
Viimase kümne päeva jooksul on Hiiumaale lisandunud kolm positiivset testitulemust, kuid terviseameti esindaja Kadri Juhkam kinnitas, et koha­pealselt levikut saarel ei ole, kõik juhtumid on sisse toodud. Siinelavatel lähi­kontaktsetel ei ole seni haigus­sümptomeid tekkinud ning terviseameti andmetel peavad nad väga korralikult kinni eneseisolatsiooni­nõuetest.
Sellegipoolest julgustab kriisi­komisjon inimesi olema ettevaatlikud, vältima sotsiaalseid kontakte ja järgima hügieeninõudeid. Parvlaeval reisides võiks kindluse mõttes jääda ülesõidu ajaks autosse ning ühistranspordis, nii lennukis kui bussis, kanda maske, mida saab lennu- ja bussijaamast tasuta võtta. Maskide kandmist soovitab kriisi­komisjon ka lastekollektiividele, kui nad väikebussides kuhugi sõidavad. Komisjoni asejuht Piret Sedrik rõhutas, et väga oluline on kanda õige märgistusega maske ja teha seda õigesti.
Kärdla haiglas kehtib praegu külastuskeeld, kuid tugiisikud on sünnituse juurde lubatud. Kärdla Pargikodu ja Tohvri hooldekodu külastamine on samuti keelatud. Samaaria hooldekodus on see lubatud erijuhtudel.
Riiklikest piirangutest on keelatud alkoholimüük meele­lahutusasutustes pärast süda­ööd ning siseruumides tuleb järgida 50 protsendi täituvusnõuet. Tasuja ütles, et Hiiumaa sündmuste korraldajad on olnud väga vastutustundlikud ning edasi lükati näiteks saabuval nädalavahetusel toimuma pidanud eakate päev, samuti Kosmikute kontsert Rannapaargus, mis oleks aset leidnud 9. oktoobril.
Lisaks perearsti suunatud testidele, saab Hiiumaal nüüd regionaalhaigla labori kaudu teha ka tasulisi teste. Selleks tuleb helistada polikliiniku registratuuri. Analüüs maksab 70 eurot, inglise/vene keelde tõlgitud sertifikaadiga 80 eurot.
Sedrik rõhutas, et kõik praegused positiivsed testid on seotud vastutustundlike inimestega ja nad on kõik käitunud nii enda kui teiste suhtes väga hoolivalt. Ta kutsus inimesi mõistvale suhtumisele – kunagi ei tea, millal keegi meist võib ise sellisesse olukorda sattuda. Samuti edastas ta terviseameti soovituse jälgida oma tervist kõigil, kes viibisid Haapsalu nostalgiapäevadel Vanakinos, kus nad võisid kokku puutuda Covid-19
nakkusohtliku inimesega.
Kriisikomisjoni kuuluvad lisaks valla esindajatele kaitse­liidu, terviseameti, Hiiumaa haigla, politsei, päästeameti, maanteeameti, Kärdla vee­värgi, ASi Saarte Liinid esindajad ja osavallavanemad.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.