Jälgi meid

PÄÄSTE

Kõrge tunnustuse pälvis neli päästjat

erakogu
Teisipäeval andsid peaminister Jüri Ratas ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu üle pääste­teenistuse aumärgid ja tänukirjad. Kõrge tunnustuse said ka neli päästjat Hiiumaalt.
Peaminister ütles, et õnnetuste arvu vähenemine viimase viie aasta jooksul on selge kinnitus sellest, et päästeamet on ennetustööga ainuõigel teel. “Päästeamet, kõik ameti töötajad ja nende toetajad on tõestanud oma suutlikkust abivajajaid märgata, neid reaalselt aidata ning olla tugev partner eestimaalasi hoidvas turvavõrgus,” kinnitas peaminister Ratas, et päästeala inimesi ja organisatsiooni saab usaldada.
Hiiumaal pälvisid pääste­teenistuse medali Kärdla päästekomando meeskonnavanem Oleg Tasuja ja Käina päästekomando päästja
Toomas Vara.
Päästeameti kuldsete tamme­lehtedega teenetemedaliga tunnustati Kärdla päästekomando meeskonnavanema Marko Pruuli teeneid ning hõbedaste tammelehtedega teenetemedaliga Kärdla päästekomando päästjat Priit Jürimäed.
Jürimäe, kes päästeametis töötanud aastast 2008, ütles, et teenetemedali oleks võinud saada iga Kärdla pääste­komando töötaja. “Miks just mina, eks seda peab Hannes Aasma käest küsima.”
Oma tööst rääkides märkis ta, et kahjuks jäävad enim ikkagi meelde need juhtumid, mis  lõppenud traagiliselt, hukkunutega: “Need jäävad ikka väga pikalt meelde.” Samas on Hiiumaal suuri õnnetusi harva ja nii ei ole ka ette tulnud olukorda, kus otseselt oleks tulnud kellegi elu päästa. Valmisolek selleks aga on olemas kogu aeg. Ratas tänas ja tunnustas Viljandis toimunud tseremoonial kõiki aumärkide saajaid, nii päästeameti kui häirekeskuse teenistujaid, vabatahtlikke, partnereid väljas­pool päästeala ja väljaspool Eestit. “Olen päästjatega tihti Eesti erinevais paigus kohtunud ja alati imetlenud seda missiooni­tunnet ning professionaalsust, mida niivõrd nõudva tööga toimetulemine eeldab. Päästa inimelusid ajaga võideldes ning tihtipeale oma eluga riskides on väga ennast­salgav. Aitäh kõigile päästeala inimestele pühendunud töö eest. Teie olete aidanud muuta Eesti­maa turvalisemaks meile kõigile,” ütles peaminister.
Sel korral tunnustati rekordiliselt palju, 113 inimest, nende seas oli nii päästeameti töötajaid kui ka ameti häid koostööpartnereid.
Pidulikul sündmusel anti üle 3 päästeteenistuse kuldristi,
9 päästeteenistuse hõberisti, 60 päästeteenistuse medalit, 12 Päästeameti teenetemedalit kuldsete tammelehtedega, 22 Päästeameti teenete­medalit hõbedaste tammelehtedega, 1 rändauhind ja tänukiri silmapaistva pääste­alase noorsootöö tegevuse eest, 2 tänukirja päästeala noorsootöö edendajatele ja 4 siseministeeriumi tänukirja koos hinnalise kingitusega.

Veel lugemist:

UUDISED

Liisbet Tukat OÜ – poolsada töötajat Nurste piirkonnas 28 aastat Pille Lukin ja Guido Kangur – Sõru Jazzi korraldanud 15 aastat Ellen Jõhvik –...

UUDISED

Hiiumaa kaitseliitlased tähistasid organisatsiooni 103. aastapäeva piduliku rivistuse ja pärgade panekuga Kärdlas II MS mälestus­märgi juures, samas jagati tunnustust nii tublidele kaitseliitlastele kui naiskodukaitsjatele....

PÄÄSTE

Siseminister Katri Raik ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu andsid teisipäeval aastapäevaüritusel üle päästeteenistuse aumärgid ameti teenistujatele ja koostööpartneritele. Tänukirjaga tunnustas päästeamet ühtteist kohalikku omavalitsust,...