Jälgi meid

Uudised

Kordaläinud karikavõistlus

Tiina Koit
Osalejaterohkel nädalavahetusel selgitati 61. korda Hiiumaa karikavõitjad orienteerumises, seekord Ristnas.
Võistluskeskus oli RMK Ristna külastuskeskuse õuel ja osavõtjaid rohkesti – 129 sportlast 26 Eesti ja Soome klubist. Kaugemad tulijad olid Võrust, Värskast, Viljandist, Jõhvist ja Soomest – ju teeme midagi hästi, et nii kaugelt tullakse!
N21 põhiklassis võitis esmakordselt Hiiumaa karika Tartu OK Kape liige Margret
Zimmermann, kes esimest korda võistles Hiiumaa karikal 2003. aastal laste nöörirajal. Sellest ajast kuni siiani on ta koos ema, isa ja õega ikka Hiiumaal võistlemas käinud. Tema isa Meelis Zimmermann
aga tegi 2015. aasta karikavõistluste rajad Kaibaldis.
M21 põhiklassis võitis Värska OK Peko esindaja Kristo Heinmann, kelle jaoks oli see teine karikavõit, esimese võitis ta 2011. aastal.
Hiidlastest võitsid ainukesena karikad Joosep Esta ja Mia Esta vanuseklassides M12 ja N12.
Teise koha saavutasid Martin Samorodni M12, Marko Süld M21B, Miina Kesküla N10NR, Johanna Trei N12 ja Marta Maripuu N14 klassis.
Kolmandad olid Karl Ots M10NR, Helisa Tartu N16, Maria Eller N21 ja Tiina Koit N35 klassis.
Piiroja võistles koos poegadega
Võitjad selgitati kahe päeva tulemuste summa põhjal. Näiteks võistles M21 klassis ka Eesti endine tippjalgpallur Raio Piiroja Pärnust. Raio vanem poeg Kaspar võistles esimesel päeval M10 nööri­rajal. Teisel päeval tahtis kindlasti metsa minna ka noorem, kolmeaastane Jesper, kes peale finišit ütles uhkelt: ma ei oodanud venda, jooksin ise kiiresti. Väike Steven aga lubas emal metsa kaasa tulla vaid juhul, kui emme on tasa kui hiir. Metsas raginat kuuldes hoiatas ta ema, et see on kindlasti karu – oli aga hoopis Toomas Mast.
Stardis olid ka Eesti orienteerumise (EOL) suurkujud Maire ja Tõnu Raid. Tõnu on Eesti orienteerumisliidu teenetemärgi omanik ja alustas orienteerumist juba 1959. aastal Tartus kooli­õpilasena. Maire Raid vastas küsimusele, miks nad ikka Hiiumaa karikale võistlema tulevad: hea rada, ürgne loodus ja Hiiumaa – Hiiumaa pärast peab tulema! Mõlemad nad on juba üle kaheksa­kümne, kuid nende elujõud ja aktiivsus on imetlusväärsed.
Sõprade kokkusaamine
EOLi teenetemägi omaniku Toivo Saue poolt joonistatud kaardile oli rajameister Mait Tõnisson Tallinna orienteerumis­klubist teinud huvitavad ja rohkete teede­valikutega rajad. Võistlus­klassid olid traditsioonilised: alates 10aastastest nöörirajal kuni MN65 klassini.
Kõige väiksemad olid stardis vahvad, valmistusid hoolega, üks poiss harjutas lausa stardinöörist üleastumist õigel minutil. Peale finišit joonistasid kõik rõõmsalt koos lastehoiutädi Hannelaga.
Väga soe suvine ilm, ilus võistluskeskus, arvukalt osavõtjaid ja huvitavad rajad, mõnus orienteerujate seltskond – selline ilus võistlus oli. Rajameister Mait Tõnissonil oli väga hea meel, kui võistlejad teda heade radade eest tänasid. Ka minul oli väga hea tunne, kui peale võistlust paljud tänasid hästi tehtud võistluse eest – korraldajale on see suurim tänu. Karikavõistlus pole üksnes orienteerumisvõistlus – see on ka sõprade kokkusaamine ja mõnus suhtlus. Samuti tutvustame Hiiumaad ja paljud uudistasid RMK külastuskeskuse väljapanekuid, käisid Kõpu ja Ristna tule­tornis, nautisid Ristna ilusat mereranda. Ka kohalikud majutus- ja toitlustusette­võtted said tänu orienteerujatele sel nädalavahetusel tööd juurde.
Üks uus ja meeldejääv peatükk Hiiumaa spordi ja orienteerumise ajaloos sai hästi tehtud.
Tänan kõiki toetajaid ja abilisi, kes aitasid kaasa karika­võistluse väga heale kordaminekule!

EDA TÄRK
peakorraldaja

61. Hiiumaa orienteerumiskarikate võitjad

M10NR Holger Kruusmaa, OK Rakvere
M12 Joosep Esta, HOK
M14 Erik Marten Zernat, OK Ilves
M16 Bert Joosep Panker, OK Ilves
M18 Kurmet Kutti, Harju OK
M21 Kristo Heinmann, OK Peko
M35 Lauri Ruberg, OK JOKA
M45 Randy Korb, OK Peko
M55 Tarmo Laht, OK Kape
M65 Kajo Julge, OK Kape

N10NR Hanna Brit Piht, OK Mercury
N12 Mia Esta, HOK
N14 Grete Johanna Korb, OK Peko
N16 Mariann Zernat, OK Ilves
N18 Brigitte Panker, OK Ilves
N21 Margret Zimmermann, OK Kape
N35 Ingrid Piht, OK Mercury
N45 Edith Madalik, OK Peko
N55 Marje Viirmann, Harju OK
N65 Maire Raid, OK Saue Tammed

Allikas: HOK

Veel lugemist: