Jälgi meid

UUDISED

Kõpu teeninduspunkt jätkab kojulaenutusega

Kõrgessaare raamatukogu seitsme lugejaga Kõpu laenutuspunkt jätkab tööd koju­laenutusena.
Üks punkti sulgemise põhjusi on, et laenutuspunkti senistes ruumides Kõpu kooli­kompleksi ühes, sotsiaalkeskuse kasutuses olevas hoones avab hambaarst sel aastal hambaravikabineti.
Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja ütles, et pakkus laenutuspunktile ka asenduspinda, kuid tema sõnul raamatukogu direktor neid ei soovinud, kuna Kõpus on lugejaid vähe. Ka polnud laenutuspunkti ruumi umbes pool aastat kasutatud.
Raamatukogu direktor tegi töökorralduses muudatuse ning alates teisipäevast, 1. veebruarist toimib Kõpu teeninduspunkt raamatute ja teavikute kojulaenutusena. See tähendab, et laenutuspunkti töötaja Kaja Kässer toob tellitud raamatud koju ja viib läbiloetud Kõrges­saarde tagasi. Laenutus­punkti töötajaga saab ühendust telefoni­numbril 5691 7732, et tellimus esitada ja raamatud toob ta siis kokku­lepitud ajal lugejale koju. Samuti on võimalik tema kaudu raamatud tagastada.
Kõrgessaare raamatu­kogu direktori Leelo Sarapuu andmetel on lugejaid Kõpu teeninduspunktis praegu seitse. “Enamasti raamatukogu töötaja teab, milliseid raamatuid laenutatakse. Lisaks pakub ta ka ise soovi korral lugemisvara, näiteks uute raamatute hulgast,” julgustas Sarapuu töötajalt infot küsima.
Kel võimalik, saab oma valiku teha ka Hiiumaa raamatu­kogude veebilehelt, kus saab otsida raamatu­kogu fondis olevaid teavikuid, saada ülevaate uudiskirjandusest, otsida konkreetset teost, selgitada selle staatus jms.
Muidugi oodatakse külastama Kõrgessaare raamatu­kogu, mis asub valitseja­majas aadressil Tööstuse tee 16 ning on avatud tööpäeviti kella 11–18ni, ainult nelja­päeval kella 10–17ni. Suletud on raamatukogu laupäeviti, pühapäeviti ja iga kuu viimasel neljapäeval.

Veel lugemist: