Jälgi meid

UUDISED

Kõpu poolsaare rannikult koristati masuudireostust

Pühapäeval tuli teade, et rannajoonel Ristna Põhjaneeme tipust Kalesteni leiti nädalavahetusel väiksemate laikudena masuudireostust. Eile hommikul kella kümneks kogunes Kalana sadamasse paarkümmend inimest, et paika panna reostustõrjetööde tegevusplaan. Nädalavahetusel oli politsei- ja piirivalveameti SAR-patrull randa täpsemalt kaardistanud ning lähtuvalt reostuse asukohast ja ulatusest esmaspäeval käidi seda koristamas.

Reostus ulatub Surfiparadiisist Kaleste rannani. Nii liikus osa seltskonnast Kalana sadamast põhja suunas, teised Kaleste poole. “Riigi vaates on tegemist väikese reostusega ning selle likvideerimine on omavalitsuse ülesanne,” selgitas vallavanem Hergo Tasuja. Samas nimetas ta probleemi tõsiseks kuna masuudireostus kujutab ohtu eelkõige lindudele ja loomadele. Vallavanem tunnustas päästeametit, mis tööde korraldamist sisuliselt juhtis, ning politsei ja piirivalevametit ja keskkonnaametit ladusa koostöö eest.

“Aitäh ka piirkonna inimestele, kes olid valmis vabatahtlikuna appi tulema – see juhtum on taas kord näide tugevast kogukonnatundest Hiiumaal – otsime üheskoos lahendusi ja teeme asja korda, mitte ei mõtle, et kes peaks appi tulema,” tänas vallavanem.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist: