Connect with us

Uudised

Kool juubeldab – 190 aastat kooli­haridust Kärdlas

logo
Alanud novembrikuul tähistatakse Kärdla põhi­koolis mitmel moel 190 aasta möödumist kooli­hariduse andmisest Kärdlas, mis tihedalt seotud kunagise Kärdla kalevivabriku asutamisega.
“Teadaolevalt hakati just 1830. aastal Kärdla vabriku­tööliste lastele õpetama emakeelt, rehkendamist, usuõpetust ja saksa keelt,” rääkis Kärdla põhikooli direktor Margit Kagadze.
Koolihariduse juubeli­aastat tähistatakse mitmete sündmustega. Kolma­päeval, 4. novembril saavad põhikooli õpilased osaleda Kärdla kooli­hariduse aja­lugu tutvustavas viktoriinis. Põhikooli fuajees on vahetundide ajal avatud õpilaskohvik elava muusika saatel. Õhtul toimub Kärdla kirikus endistele ja praegustele Kärdla kooli töötajatele ning koostööpartneritele kutsetega juubeli­kontsert.
Kolmapäeval, 11. novembril avatakse põhi­kooli sööklas 1.–3. klasside õpilaste töödest näitus “Õpilaste kooliriietused läbi aegade”, mis annab hea ülevaate sellest, kuidas koolimood on ajas muutunud.
Kolmapäeval, 18. novembril avatakse põhikooli peamaja teisel korrusel n-ö ajatelg, mis tutvustab Kärdla kooli lugu. “Põnevaid leide on nii vanade fotode kui juttude näol,” lubas direktor.
Kärdla keskkooli, Kärdla ühisgümnaasiumi ja Kärdla põhikooli endisi õpilasi oodatakse kokkutulekule
järgmisel aastal ehk 21. augustil 2021. Aasta pärast seda, 2022 sügisel avatakse juba põhikooli uus koolimaja, märkis direktor.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu