Connect with us

Juhtkiri

Kõnekad sildid

Paljudel valijatel on veel selgelt meeles kui lootusrikkad oldi kui Kärdla linna tuli juhtima noor ja hakkaja linnapea.
Musta ratsuna kappas poliitikas täiesti tundmatu Georg Linkov areenile 2009. aasta valimistel kogudes IRL nimekirjas parima saagi, 151 häält. Meenutuseks, et tema järel sai paremuselt teise tulemuse Inge Talts, kellest on saanud Linkovi tugevaim oponent volikogus.
Järgmisel, 2013. aasta valimistel andis valija Linkovile veel tugevama mandaadi. Tähelepanu äratas tollal, et mitmed tema varasemad toetajad ja kolm aastat temaga koos töötanud inimesed ei kandideerinud temaga samas nimekirjas.
Ootamatutes olukordades, kus tuleb kiiresti otsustada, midagi teha ja öelda, ilmnevad inimese arusaamad ja hoiakud. Ilmselt sellepärast, et olukorda ei suudeta kontrollida.
Volikogult umbusaldusavalduse teeninud Hiiu vallavanema Georg Linkovi emotsionaalsed kommentaarid toimunu järel toovad ilmsiks tema arusaamad kohaliku omavalitsuse toimimisest. Need, kes julgesid tema vastu hääletada, olid “omainimesed, kes lõid noa selga” ja reetsid!?
Miks soovitab Linkov tänases lehes uuel vallavanemal paremini sõpru valida? Kas vallavalitsus ja koalitsioon on siis justkui sõpruskond? Ja kas sõpradele on kriitika keelatud ka juhi eksisammude puhul?
Miks ütles Linkov, et meeleavaldusel osalesid peamiselt lapsed ja puudega inimesed? Kas selleks, et meeleavalduse tähtsust pisendada?
Poliitik, kes tänapäeva demokraatlikus ühiskonnas julgeb panna kahtluse alla puuetega inimeste õiguse oma seisukoht avalikult välja öelda, on sisuliselt poliitiline laip!
Jah, tänases lehes väidab Linkov, et see lause kisti kontekstist välja ja tegelikult ta tunnustas meeleavaldajaid. Kuid nüüd on hilja, silt on riputatud ja avalik sildistamine teoks saanud.
Ja küllap meeleavaldajad, aga mitte ainult nemad, mäletavad neid silte ka järgmistel valimistel.
6. oktoober 2015

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...