Connect with us

Juhtkiri

Kõnekad sildid

Paljudel valijatel on veel selgelt meeles kui lootusrikkad oldi kui Kärdla linna tuli juhtima noor ja hakkaja linnapea.
Musta ratsuna kappas poliitikas täiesti tundmatu Georg Linkov areenile 2009. aasta valimistel kogudes IRL nimekirjas parima saagi, 151 häält. Meenutuseks, et tema järel sai paremuselt teise tulemuse Inge Talts, kellest on saanud Linkovi tugevaim oponent volikogus.
Järgmisel, 2013. aasta valimistel andis valija Linkovile veel tugevama mandaadi. Tähelepanu äratas tollal, et mitmed tema varasemad toetajad ja kolm aastat temaga koos töötanud inimesed ei kandideerinud temaga samas nimekirjas.
Ootamatutes olukordades, kus tuleb kiiresti otsustada, midagi teha ja öelda, ilmnevad inimese arusaamad ja hoiakud. Ilmselt sellepärast, et olukorda ei suudeta kontrollida.
Volikogult umbusaldusavalduse teeninud Hiiu vallavanema Georg Linkovi emotsionaalsed kommentaarid toimunu järel toovad ilmsiks tema arusaamad kohaliku omavalitsuse toimimisest. Need, kes julgesid tema vastu hääletada, olid “omainimesed, kes lõid noa selga” ja reetsid!?
Miks soovitab Linkov tänases lehes uuel vallavanemal paremini sõpru valida? Kas vallavalitsus ja koalitsioon on siis justkui sõpruskond? Ja kas sõpradele on kriitika keelatud ka juhi eksisammude puhul?
Miks ütles Linkov, et meeleavaldusel osalesid peamiselt lapsed ja puudega inimesed? Kas selleks, et meeleavalduse tähtsust pisendada?
Poliitik, kes tänapäeva demokraatlikus ühiskonnas julgeb panna kahtluse alla puuetega inimeste õiguse oma seisukoht avalikult välja öelda, on sisuliselt poliitiline laip!
Jah, tänases lehes väidab Linkov, et see lause kisti kontekstist välja ja tegelikult ta tunnustas meeleavaldajaid. Kuid nüüd on hilja, silt on riputatud ja avalik sildistamine teoks saanud.
Ja küllap meeleavaldajad, aga mitte ainult nemad, mäletavad neid silte ka järgmistel valimistel.
6. oktoober 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...