Jälgi meid

UUDISED

UUS ASUSTAMISKATSE: Kolm tiinet Euroopa naaritsat kolisid Saaremaale

Helja Kaptein
See, et Hiiumaa on hävimisohus Euroopa naaritsa pelgupaik, on paljudele teada, peagi peame seda au ehk jagama Saaremaaga.
Looduskaitsekuu avaüritusel Tallinna loomaaias oli võimalus direktor Tiit Marani juhatusel oma silmaga kaeda, kui kaugele on edenenud Aasia vihmametsa ekspositsiooni rajamine. Valmib see loodetavasti tuleva aasta kevadeks.
Pärast jalutuskäiku külaliste küsimustele vastates rääkis Maran ka Hiiumaale asustatud naaritsatest, kes tema sõnul elavad hästi. “Seal tehakse ka teadustööd nende uurimisel,” lisas Maran. Uudisena lisas ta, et kolm tiinet naaritsat on juba asustatud ka Saaremaale.
10. ja 11. juunil korraldab Tallinna loomaaed, koostöös Palade looduskeskusega Hiiumaal naaritsapäevad, kus kõigest lähemalt kuuleb.
Euroopa naarits on kannatanud üleküttimise, elu­paikade kadumise ja võõrliigi pealetungi surve all, mistõttu leidub teda tänaseks vaid üksikutes eraldatud paikades üle Euroopa. Hiiumaa on ainuke koht Eestis, kus seda haruldast liiki looduses veel kohata võib. Naaritsa säilimise nimel on töötatud juba üle 30 aasta ning liigi Hiiu saarele taasasustamise edulugu on eeskujuks paljudele liigikaitsjatele.
Naaritsapäeval räägitakse sellest, mis on viinud liigi hävimise äärele ning tutvustatakse seni astutud samme, mis on aidanud Euroopa naaritsal siiski püsima jääda. Kahepäevasele sündmusele on oodatud nii suuremad kui väiksemad naaritsahuvilised. Naaritsatega tegelevad spetsialistid tutvustavad seda salapärast liiki, lisaks ette­kannetele ka töötubasid ja loodusretki läbi viies. Info, mis ja kus täpselt toimuma hakkab, avalikustatakse juuni alguses.

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

UUDISED

Tallinna Loomaaed ja Palade looduskeskus kutsuvad naaritsapäevadele. Naaritsa­päev algab reede, 10. juuni pärastlõunal Palade koolis seminariga, kus tutvustatakse nii Euroopa naaritsa taasasustamislugu kui aastate...

UUDISED

10. ja 11. juunil tähistatakse Hiiumaal esma­kordselt naaritsa­päeva. Euroopa naarits on kannatanud üleküttimise, elupaikade kadumise ja võõrliigi pealetungi surve all, mistõttu leidub teda tänaseks...

UUDISED

Hiiumaast on saanud euroopa naaritsa kodu Eestis ning sel aastal tähistame ka Naaritsapäeva just siin! Ürituse raames kuulutab Tallinna Loomaaed koostöös sihtasutusega Lutreola välja ...