Jälgi meid

KOLM KÕIGE

Kolm erinäolist muuseumi kolmes Hiiumaa nurgas

Foto: Hiiumaa Militaarmuuseum. Tee ääres teed juhatav tank on pärit filmist „1944“.
Hiiumaa ajalugu on rikas tähelepanuväärsetest lugudest. Juba umbes aastatesse 500-600 on arvatud skandinaavlaste “Gutasaaga” jutustus, mille järgi suurel näljaajal Ojamaa (Gotland) ei suutnud oma elanikke ära toita ning 1/3 rahvast rändas üle Läänemere Eestisse Hiiu saarele.

Loosiga rännakule määratud isikud ei soovinud heaga minna ja neid tuli relvaähvardusel sundida. Hiiumaa esmamainimine leidis aset 1228. aastal dokumendis, millega anti Saare piiskopkond piiskop Gottfriedile. Selles nimetatakse Hiiumaad kui tühja saart: Quadam insula deserta.

Veel lugemist:

SPORT

Eelmisel nädalavahetusel Saaremaal sõidetud Kihelkonna rahvaralli võitsid absoluutarvestuses Hiiumaa rallipaar Robin Pruul ja Rein Tikka. Neile kuulus ka 4WD klassivõit. Poodiumile jõudis ka J18...

SPORT

Tugeva tuulega peetud Tallinn-Kärdla ja Kärdla ringi järel tõusis ORC III grupis liidrikohale jahtklubi Dago Bellatrix Rauno Pielbergi meeskonnaga.

METSAKÖÖK

Tugevate lihakate, värvuselt rohekas-siniste, justkui pitsina käharasse keerdunud lehtedega merikapsas on üks ütlemata vahva metsik kapsaline, kes silmailule lisaks ka maitsemeeli rõõmustab! Õitsedes täituvad...

GALERIID

Neljapäeva õhtul valitses Kärdla sadamas melu, sest kolmapäeva õhtul ja ööl saabunud sajad purjetajad võtsid päeval mõõtu Tareste lahel ning õhtul puhati Kärdlas.