Jälgi meid

JUHTKIRI

Kõikuv stardipakk

TS Laevad juhid käisid sel nädalal Saare- ja Hiiumaal äriklientidele tutvustamas nende võimalusi uues piletiostukeskkonnas.
Firma müügi- ja turundusjuht Ele Reiljan oli teemas sees ja vastused saarerahva küsimustele tulid kiirelt. Tõsi, kõik mitte just meelepärased. Nii mõnigi piletiostunüanss, millele uut lähenemist loodeti, on vähemalt esialgu sama paindumatu kui praegu toimiv.
Näiteks kaubaveomasina broneeringu tühistamine. Ainsaks tasuta lahenduseks on ikka see, et ülevedu tuleb suvalisele reisile ringi tõsta. Pileti saab tasu eest küll tühistada, ent üleveo eest ettevõtjalt reserveeritud krediiti tuleb seejärel pikalt oodata.
Ettevõtja Aare Lukk pakkus, et Põhjamaade eeskujul võiks olla nii, et krediit võetakse arvelt alles reaalsel pileti kasutamisel.
Suurimat suminat põhjustas saalis sõidukite broneeringumahu kuva, mis sarnaselt praegu kasutatavaga annab teada, et eelmüügimaht on välja müüdud ja pileti saab sadama kassast. Ehkki me teame, et tippajal ju ei saa. No miks ei võiks iga väljumise järel olla lisalahter, kus kirjas, kui palju on laeval järel kohti vabamüügis, küsiti.
Hea vähemalt, et broneeringu täitumismahtu kuvatakse sõiduautode arvu, mitte abstraktsete protsentide kujul.
Hiiu Lehte huvitas sel kohtumisel enim, kas hiidlased saavad ikka 1. oktoobril neile lubatud Tiiu ja Leigeri. Sama küsis Kaido Padarilt Hiiu maavanem. Selge vastuseta jäid mõlemad küsimused.
Laevad, mis hiidlastele lubatud, olgu hiidlaste päralt! Ja hea start on kümneaastase distantsi eduka läbimise eelduseks. Müts näpus vabandus on pigem valelähe.

17. juuni 2016.

Veel lugemist: