Connect with us

Uudised

Kliinikus töötab uus väikeloomade arst Sandra

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa looma­kliinikus töötab märtsi lõpust uus väikelooma­arst Sandra Rõuk.
Äsja oli Sandra aidanud ussi käest salvata saanud kassi, kelle ta pani statsionaari tilguti alla. Järgmine töö, mis ees ootas, oli koera vaktsineerimine. “Usaldan oma abilist rohkem koera süstimise ajal hoidma kui omanikku,” ütles Sandra. “Omanik tihti ei julge või ei oska hoida. Ka käituvad loomad kliinikus tihti teistmoodi kui oma kodus. Ja kui on kahtlane juhus, siis paneme koerale suukorvi pähe, kassi puhul on abiks paksud kindad.”
Kliiniku juhataja Maris Kriggulson märkis, et kogu Eestis on meeletu looma­arstide põud, seepärast on tal väga hea meel, et välja kuulutatud konkursile tuli koguni kaks pakkumist. “Ei ole ühtegi kliinikut, kes endale looma­arsti ei otsiks, seepärast oleme väga õnnelikud, et me Sandra leidsime,” rõõmustas ta.
Kliiniku konkursikuulutuse leidis Eesti loomaarstide Facebooki grupist Sandra Rõuk, kes ka valituks osutus. Neli aastat tagasi veterinaararstikutse omandanud Sandratöötas varem Haapsalus. “Väga vahet ei ole,” ütles ta kaht töökohta võrreldes. “Mõlemad on suhteliselt väikesed kohad ja töö on selles mõttes ikka sama, arvan, et Tallinna või Tartuga võrreldes olnuks erinevus suurem.”
Saarele, kus ta käinud juba kaheksa aastat, kolis ta hiljuti koos abikaasaga, kes Hiiumaalt pärit. Kuna Tiidu isa Ain suri ja ema jäi üksi, saigi kolitud tagasi tema juurde. “Maalaps olen ma alati olnud ja alati tahtnud maal elada,” ütles Sandra, et elukoha­vahetus talle meeldib. “Aga kuna ma ise olen sisemaalt pärit, siis saarele tulek oli natuke võõras.”
Tööd jätkub Maris Kriggulson lisas, et temal on väga hea meel selle üle, et saarel on üks noor pere juures. Kliinikus tööd jagub ja ette tuleb kõike, on vaja vaktsineerida, opereerida, õnnetuste puhul lahastada ja õmmelda. “Kuna oleme ainuke suurem kliinik, sattub meile siia ikka kõike, rutiinsemad on vaktsineerimised, silma-, kõrva-, nahaprobleemid,” loetles Maris. “Kevad on alanud rästikuhammustustega, mida on päris palju ja lausa iga päev…”
Kriggulson ütles, et tööd on kliinikul täitsa toredasti palju ja seepärast oli ka abijõudu väga vaja. Seni töötasid õed Maarja Berkmann ja Maris Kriggulson kliinikus kahekesi.
Tänu Sandra väikeloomaarstiks spetsialiseerumisele saab nüüd kliinik pakkuda väikeloomadele rohkem teenuseid – uus on näiteks hammaste hooldus. Seni pidi Maris, nagu ta ise ütleb, jooksma lautade vahet, aidates hobuste, veiste ja lammaste tervisemurede puhul, ja ajapuudusel seda teenust väga ei reklaamitud.
“Meil on Hiiumaal ääretult toredad kliendid, nad väärtustavad seda, mida me teeme ja tänu neile on siin kliinikus hästi tore tööd teha,” kiitis Maris kliiniku kliente. Tänu headele klientidele tasub kliiniku pidamine end ära. “Ilma investeeringuabita poleks kliinikut sellisel kujul nagu see praegu on, olnud võimalik rajada, aga nüüd suudame ennast ära majandada – see on kõige tähtsam.”

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...