Connect with us

Juhtkiri

Kiri kutsus esile kriisi

Hiiu vallavanema Georg Linkovi kiri Lauka põhikooli direktorile Märt Rannastile, milles ta keelas koolijuhil aktust ette valmistamast ja kooliaasta alguse kõnet pidamast, vallandas ägeda reaktsiooni.
Hiiumaa õpetajate kokkusaamisel, kus maavanem tervitas Rannastit personaalselt, sai koolijuht marulise toetusaplausi osaliseks.
Kihama läks ka muidu nii üksmeelselt hääletavas Hiiu valla võimukoalitsioonis. Eile toimus koalitsiooni nõupidamine, mille algatas Üks Hiiumaa fraktsioon. Milline oli kohtumise tulemus, polnud lehe trükkimineku ajaks veel teada, kuid valimisliidu Üks Hiiumaa liige Üllar Metsand teatas Facebookis avalikult, et astub protestiks valimisliidust välja.
Ärev olukord sundis lõpuks sõna võtma ja leheveergudel selgitusi jagama ka Hiiu vallavanema, kuid selles pole ühtki selgitust, miks sellises toonis kiri koolijuhile saadeti. Ka vabandust mitte.
Loode-Hiiumaa külade selts kutsus rahva eile õhtuks Lauka koolimajja koolile toetust avaldama ja osalema kogukondlikus arutelus. Lauka koolimajas toimunud arutelu algatas seltsi juhatus, kes kutsus maakonna külaseltse toetusaktsiooniga ühinema.
Elav arutelu toimus ka Facebooki grupis Hiiumaa Heaks, kus Hiiu Lehes avaldatud selleteemaline artikkel kogus kolme päevaga 133 kommentaari.
Toimetuse meelest on hea, et inimesed pole ükskõiksed ja kodanikuühiskond ei lase poliitikutel soleerida ja vajadusel sekkuvad.
1. september 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...