Connect with us

Pääste

Kiirabi mure: majad ja trepikojad halvasti tähistatud

Hiiumaa kiirabi­brigaadile valmistavad peavalu puudulikult tähistatud majad. Sageli on maja­numbrid n-ö nurga taga ja korter­majade trepikodade ustel puuduvad need üldse.
Kaido Teller Hiiumaa kiirabibrigaadist ütles, et ideaalne oleks, kui trepikoja välisukse kohal oleks näiteks korterinumbrid 1–8, enamasti aga pole neid üldse. Seetõttu kulub kiirabibrigaadil õige korteri leidmiseks sageli kauem aega kui peaks. Telleri sõnul kannatab seetõttu elanike enda turvalisus, sest abi saamine võib õige asukoha mitte leidmise tõttu viibida.
Hiiumaa valla avalike suhete osakonna juhataja Liina Siniveer ütles, et kiirabi mure on jõudnud ka vallavalitsuseni ning osavallavanemad arutasid, kuidas motiveerida inimesi maja- ja korterinumbreid paigaldama.
Tema andmetel on ühe sildi valmistamise hind kuni paarkümmend eurot. “Oma turvalisusega võrreldes on see väike summa,” nentis Siniveer.
Vald on läbi rääkinud ka OÜga Recado Meedia, mis selliseid silte valmistab ning mai lõpuni saab sooduskampaania raames soetada majanumbreid, et hooned ja trepikojad saaksid tähistatud.
“Samuti saab neilt head nõu, kui suur ja millise kujuga peaks number olema,” soovitas Siniveer.
Koostöö koolipoistega Tenno Telvik Recado Meediast kinnitas, et nad on omalt poolt majade tähistamisele kaasa aitamas. Majanumbrite hinnad sõltuvad suurusest ja kasutatavast materjalist. “Kuna Hiiumaal puudub majanumbrite ja tänavanimede siltidele ühtne suurus ja stiil, siis on raske konkreetset hinda välja tuua,” ütles Telvik. “Oleme neid silte teinud juba kolmteist aastat ja selle aja jooksul on olnud väga erinevaid lahendusi ja seega ka erinevad hinnad.” Näitena tõi ta ruudukujulise majanumbri, mille  küljepikkus 16 sentimeetrit ja soodushind 9,6 eurot.
Uuendusena teeb Recado Meedia koostööd Kärdla põhikooli poistega, kes aitavad lõigata ovaalse kujuga majanumbrite aluseid.
“Kuna neil on olemas CNC-pink, millega saab just sellise mõõduga tööd teha ning võimalus oma käte ja masinatega midagi konkreetset toota,” rääkis Telvik. “Mitte, et me ise sellega hakkama ei saa, aga pigem on see võimaluse pakkumine.”
Vallavalitsus omalt poolt lubab koputada valla­kodanike südame­tunnistusele. “Proovime tähistamise vajadust kõigile teadvustada ning suunata inimesi silte tellima ja paigaldama,” ütles Siniveer.
Hiiumaa valla heakorra eeskiri aga lausa kohustab majaomanikku paigaldama hoonestatud kinnistule nähtavale kohale korrektse numbri­sildi või maaüksuse nime. Kortermaja trepikoja välisukse juurde aga tuleb panna silt selles trepikojas asuvate korterite numbritega.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku