Jälgi meid

JUHTKIRI

Kiida kandidaati!

Sellise, mõneti ootamatu mõtte käis Vikerraadio päevakommentaaris välja ajakirjanik ja valija Rein Sikk. Ja Sikk teeb seda samal ajal, kui Õhtuleht tuletab meelde kandidaatide kantud karistusi ja aegunud kuritegusid ning mõned kandidaadid võõpavad vastaskandidaate poriga. Või veel hullem, tõrvaga.

Tõrvajad aga unustavad, et valimised saavad peagi läbi ja siis tuleb hakata koalitsiooni moodustama. Võimalik, et ka nendega, keda enne valimisi tõrvatud sai.

Nelja aasta tagusest valimistejärgsest ajast on meeles, kuidas üks valimisliidu Kodusaar liige kurtis, et nemad said ka volikogus seitse kohta nagu Sotsiaaldemokraatlik erakond, aga koalitsiooni tegid sotsid ja kuus volikogu kohta saanud valimisliit Ühine Hiiumaa. Kuigi ka nemad olid valmis koalitsioonilepingut sõlmima.

Endised kodusaarlased pole juhtunust õppinud ja kandideerides nüüd küll ühes teises nimekirjas, loodavad nad taas valijate hääli saavutada vastandumisega – head meie ja pahad nemad.

Ja vastandumine käib kahjuks suhteliselt madalal, rahasaamise ja -toomise pinnal – mina tõin raha, meie minister tõi raha, sinu erakond ei andnud raha, rohkem raha läks sinna, teised said liiga vähe… Loodame, et valija selle õnge ei lähe.

Laenates mõtte Sikult – hea kandidaat, pigem kiida oma (vastas)kandidaati, sest täna on ta konkurent, homme koalitsioonikaaslane.

 

8. oktoober 2021

Veel lugemist: