Jälgi meid

UUDISED

Keskväljakule tuuakse täna jõulukuusk

erakogu
Kuigi algul oli plaan ehtida jõuludeks kaupluse Reko kinnistul kasvav kuusk, otsustas Kärdla osavald sel aastal tuua väljaku jõulupuu Pühalepast.
Valla andmetel on tegemist kuusega, mis oleks liiklusohutust silmas pidades peagi maha raiutud. “Samas on tegemist väärika ja ilusa puuga, mida jõulupuuna kasutada,” märkis osavallavanem Lauri Preimann.
OÜ Kemehh sponsoreerib valda puu transpordiga. Nii ei lähe puu toomine vallale midagi maksma.
“Otsustasime sel aastal siiski jõulukuuse tuua, sest väljaku servas kasvava puu kasutamise puhul ei jõutud seekord kinnistuomanikuga kokkuleppele,” selgitas Preimann, et niisuguse otsuseni jõuti koos osavallakoguga asja arutades.
Kuuskede valik
Jõulukuuse jaoks on värskelt uuendatud Kärdla keskväljaku servas spetsiaalne 1 meetri sügavune ja 40 senti­meetrise läbimõõduga šaht, kuhu saab kuuse tüve sisse panna.
Käina osavallas ehitakse ka tänavu poe platsile toodav kuusk, Kõrgessaares kaunistatakse vaba aja keskuse kõrval kasvavad kuused.
Emmaste osavald ehib kaks jõulupuud: kaupluse kõrval kasvava loodusliku kuuse ja juurekuuse, mille Postimehe lugejad valisid 2018. aastal Eesti kauneimaks. Kuusk, mis tehtud Pihla rabast toodud männijuurtest, kannab nime “Juured”, kutsudes hiidlasi tagasi oma juurte juurde, seisab nüüd Emmaste keskuses.
Pühalepa osavallas ehitakse kuuski nagu ikka mitmes kohas, Palade kooli juures, Suuremõisa ametikooli ja ka vallamaja juures.
Tänavu süüdatakse jõulukuuskedel tuled pühapäeval, 29. novembril.
Oktoobris kutsus Kärdla osavald rahvast sotsiaal­meedias kaasa rääkima Keskväljaku tulevase jõulukaunistuse üle, oma arvamuse saatis osavallale 19 kodanikku.
Populaarseim ettepanek oli, kaunistada selgi aastal kaupluse Reko ees kasvav kuusk. Nii saatiski vald juba oktoobris välja teate, et Kärdla osavald ehib jõuluajaks kontori­tarvetega kaupleva Reko kinnistul kasvava kuuse.
“Linnakodanikud on leidnud, et miks peab igal aastal metsast kuusepuu maha raiuma, kui Keskväljaku ääres ilus kuusk juba kasvab,” seisis valla teates.
Kaupluse omanik Koit Remmelkoor ütles tookord Hiiu Lehele, et temaga pole sellest keegi rääkinudki, ometi kasvab kuusk tema kinnistul. Veel lubas ta vallalt seekord kuuse ehtimise eest raha küsida.
2018. aastal, kui keskväljakul oli männijuurtest kuusk “Juured” ja 2019. aastal, kui keskväljakul käis juba ehitustöö, oli see valla jaoks tasuta.

Veel lugemist:

NÖÖBIST KINNI

Mida on Kärdla osavalla valitsusel kavas ette võtta, et keskväljak nii ohtlikult libe poleks? Hommikuselt bussilt tulijad lähevad üle väljaku justkui uisutades ja püüdes...

UUDISED

Kärdla Keskväljaku ääres on kuus ülekäigu­rada, mille kivikate kevadeks osaliselt välja vahetatakse, et muuta tee ületamine ratastooliga liikleja jaoks senisest turvalisemaks. Autoga Keskväljaku ülekäigu­kohtadest...

UUDISED

Mullu valminud Kärdla Keskväljak elas esimese lumerohke ja külma üle suuremate probleemideta. Siiski on näha, et tõsiselt said kahjustada varjualuse ehk pergola keskosa põrandad....

UUDISED

Kärdla keskväljaku ühe müügipaviljoni kolmest rendi­konkursi võitis OÜ Hiiu Roheline, toidupaviljoni rentnik on selgumas ja käsitööpaviljonile seni soovijaid polnud. Ettevõtte OÜ Hiiu Roheline juhatuse...