Connect with us

Uudised

Kergejõustiklased Saarte mängudel

Laupäeval kogunesid Eesti saarte spordikoondised Orissaares, et Saarte mängude raames selgitada sportlikumad “mereriigid”.
Hiiumaad esindasid vaid kergejõustiklased, mistõttu koondarvestuses võidu nimel ei heideldud, ent oma alal olid kergejõustikuklubi Hiiker noored treener Toivo Pruuli juhendamisel edukad.
Tuleb rõõmuga tõdeda, et meil on väledad noored: Marcus Mäll oli ajaga 11,5 sekundit meeste 100 meetri jooksu parim, naistest teenis Anet Post 12,9ga hõbemedali, Kristina Joarand ja Annabel Pielberg läbisid distantsi võrdselt 13,2 sekundiga ning jagasid neljandat kohta.
Mäll teenis teise individuaalse medali kaugushüppes, kus tulemus 5,10 meetrit andis kolmanda koha. Sama karva medali sai kaela ka Joarand tulemusega 4,82.
Edgar Liiber võitis 12,99 meetriga meeste kuuli­tõuke. Lisaks sai ta hõbemedali kettaheites, mille pani
50,62 meetriga kinni Allan Sadul.
Naiste kuulitõukes jäi kõige napimalt medalita Ann-Ly Kibuspuu, kes lennutas raudmuna 10,11 meetri kaugusele. Samamoodi tuli neljanda kohaga leppida Marta Elleril 800 meetri jooksus, milles kiireim ajaga 2.44,8 oli Joarand.
“Konkurents oli väga tugev,” hindas Joarand ise, lisades, et rahulolu pakkus nii 800 meetri kui ka 100 meetri sprindi aeg.
Hiidlased olid võidukad ka pendelteatejooksus, kus saart esindasid Anet Post, Marta Eller, Kristina Joarand, Annabel Pielberg, Allan Sadul, Edgar Liiber, Marcus Mäll ja Jaan-Martin Ugam.
Parvlaeva Soela pardal, tagasiteel koju, rääkisid võistlejad, et hommikul suunduti naabersaarele murelikult. Põhjuseks oodatust väiksemaks jäänud koondis. “Kuid ilm oli väga hea, saime kõvasti päikest ja tuju oli rõõmus,” võttis Annabel Pielberg päeva kokku.
Noorsportlased rääkisid, et võistlustingimused Orissaares erinesid Kärdla staadionist, ent sellega suudeti edukalt kohaneda. Ühtlasi kiideti saarlasi, kes külalisi väga hästi vastu võtsid.
Kergejõustiklastest moodustati ka mälumängu­võist­kond, kel tuli leppida viienda kohaga. “Saime siiski väärt ja hariva kogemuse,” võttis Annabel Pielberg võistluse tulemused optimistlikult kokku.
Seekord osales mängudel 103 sportlast, järgmised Eesti Saarte mängud toimuvad aastal 2018 Hiiumaal.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.