Connect with us

Uudised

Karikavõitjad selgitati jõulistes lahingutes

Kuigi meie võrkpalliturniirile kõige kõvemaid mängijaid vigastuste ohu tõttu ei lubata, on turniiri tase aasta aastalt tugevam ja teekond karikani päris karm.
Hiiumaa võrkpalliklubi treener ja üks korraldajaid Siiri Sülla ütles, et nii mitmedki tippmängijad tahaks meie turniiril käe valgeks saada, aga vigastuste ohu tõttu neid niisugustele rahvaturniiridele ei lubata.
Näiteks oli kohal korvpallur Martin Paasoja, kes enda sõnul oleks meelsasti korra ka võrkpalli kätte võtnud, aga peab samuti end koondisemängudeks hoidma.
Võidukarikas saarlastele
Naiste mullune karika­võitja Kosmosemutid seekord ei osalenud, kuna mitmed naiskonna liikmed mängisid augusti algul, vahetult enne Hiiumaa turniiri Itaalias Torinos Euroopa Meistrite Mängudel ja tõid sealt kuldsed medalid.
Nii avanes taaskord saarlannade võimalus, mida nad kasutamata ei jätnud. Naiskond Saaremaa koosseisus Janne Järvalt, Raili Sepp, Krista Kotselainen, Kristel Sild, Kadri Aru, Cristin Lepp ja Gerli Gull viisid auhinna­karika kappi, kus ees ootamas juba 60. Hiiumaa võrkpalliturniiri võidukarikas.
Oma võidukal, terve pika päeva kestnud teekonnal alistasid D-alagrupist üleminekumängudesse jõudnud saarlannad Kosmose, Krambikad ja finaalis Sparta.
Kui naiskondade karika pärast peetud mängudes oli võitlusmoment hillitsetum, siis meeskondade karika pärast löödi päris vihaseid lahinguid.
Märjamaa võitles võiduni
Võidujanune Märjamaa spordi­klubi meeskond alustas C-alagrupist, kus kustutas kohe hiidlaste meeskonna Jaan võidulootuse. Üleminekumängudes liikus Märjamaa vankumatult võidult võidule. Teekonnal saadi jagu ka saarlastest ja finaalis Audrust pärit VK Tõusev 2 meeskonnast.
Kaarma meeskonna treener Eldur Torn oligi mängude eel nukker, et ei suutnud seekord välja panna piisavalt tugevat koosseisu. Siiski oli ka tema seekordses koosseisus väga häid noori mängijaid, kelle mängu äärmiselt nauditav jälgida. Finaalmäng ja kolmanda-neljanda koha mäng peeti kõrvutiasuvatel väljakutel ja mõlemad olid nii huvitavad, et raske oli valida, kumba parajasti jälgida.
Finaalmäng oli nii energiline, et võrk löödi paigast ja nii mõnegi mehe selg oli murune. Läänlaste visaduse ja jõu vastu ei aidanud ka vastaste salarelv, mis viimasel hetkel välja toodi. Märjamaa meeskond koosseisus Martin Lauri, Kaspar Lauri, Danek
Kullerkupp, Egert Ader, Martin Sisas, Priit Puuste ja Ats Vanker võitles end karikani ning võtsid auga sisse kohad pjedestaali kõige kõrgemal astmel.
Hiiumaa oli esindatud
Hiiumaa au esindas naiskond Hiiumaa Naised, kes jäi jagama 17.–18. kohta ja Kassari võrkpalliklubi meeskond, kes jäi jagama 13.–16. kohta.
Tugeva hiidlaste “sisaldusega” olid ka meeskonnad Valts, Koi-Ott ja Jaan – nende kohad vastavalt viies, kümnes ja 13.–16. koht.
Võitjate selgitamiseks kulus terve pikk, kaheksatunnine turniiripäev, mille jooksul sai iga võistkond mängida viis mängu. Pallilahinguid lõi Kärdla staadionil karikate pärast 19 naiskonda ja 17 meeskonda tosinal väljakul.
Vähemalt korra tuli kohal käia kiirabimeedikutel, aitamaks hüppeliigest vigastanud võrkpallurit.
Otsekui tellitult ilus ilm oli veidi liiga palavgi, õnneks ilmataat märkas probleemi, tõmbas pilvekardina ette ja kastis enne otsustavaid finaal­mänge platsid niiskeks.
Õnnelike võitjate jaoks olid turniiri korraldajad seekord välja mõelnud uue “õrre” ja nii õnnestus kõik kõige tähtsamad korraga pildile saada.
Turniiri karikavõitjate võistkondade koosseisud ja parimate mängijate nimed leiab tänase lehe neljandalt küljelt.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...