Jälgi meid

Uudised

Karikavõistluse traditsioon jätkub

HARDA ROOSNA
Sel nädalavahetusel, 27. ja 28.augustil selgitavad orienteerujad Ristna maastikul Hiiumaa karika võitjad ja seda juba 61. korda.
Esimest korda toimus karika­võistlus 9. septembril 1962 Paladel Heino Mardiste eestvedamisel. Seejärel on võistlust korraldatud igal aastal eri kohtades Hiiumaal. Pika ja huvitava ajalooga võistlus on üks mainekamaid Eesti orienteerumismaastikul.
Veel vanemad on vaid Eesti meistrivõistlused orienteerumises, esimesed Eesti meistrid selgusid 1959. aastal. Meie karikavõistlusega sama vana on vabariiklik Jüriööjooks, mis toimus küll esmakordselt 1960. aastal, kuid kahel aastal jäi koroona tõttu ära.
Võistluskeskus on meil seekord RMK Ristna külastuskeskuse õuel. Rajameistriks Tallinna mees Mait Tõnisson, kes äsja Rakveres toimunud Euroopa meistrivõistlustel orienteerumises oli tavaradade tegija. Mait on juba aastaid käinud koos perega Hiiumaa karikavõistlustel, nii et meile hea tuttav. Toivo Saue kaardistas ka lisaks uut maastikku, et võistlejatel oleks metsas uut ja põnevat kogeda. Võistlus­klassid on tavapärased, alates MN10 aastaste nöörirajast kuni MN65. Lisaks MN21B klass neile, kes põhirada enda jaoks raskeks peavad. Karikavõitjad selgitatakse kahe päeva võistlusaegade summana.
Mullu võitis M21 klassis Hiiumaa karika Rain Eensaar ja N21 klassis krooniti võitjaks Merike Vanjuk. Merikesel on nüüd auhinnakapis kokku kümme Hiiumaa karikat.
Eelmise aasta 60. karikavõistlusel oli osavõtjaid 165. Tänavuseks võistluseks on registreerunud 126 orienteerujat 28 erinevast klubist, üks võistleja ka Soomest. Paljud neist on igal aastal meil võistlemas käinud, sh ka Eesti tipporienteerujad. Startijate seas on ka veteranide MM medalistid Merike Vanjuk ja Marje Viirmann ning hetkel Eesti edetabeli kolmas naine Margret Zimmermann. Alati on karikavõistlustel väga soe ja südamlik õhkkond, kus saavad kokku paljud vanad tuttavad.
Orienteerumise karikavõistlus on neli aastat noorem kui Hiiu Lehe võrkpalliturniir, kuid mõlemad on Hiiumaa spordi kõige olulisemad ja auväärsemad võistlused.

EDA TÄRK
HOK

Veel lugemist: