Connect with us

Juhtkiri

Kärdlas kitsas?

Kärdlas tundub lagedaid platse ja võpsikuid, kus ehitisi pole, olevat küllaga – muudkui ehita ja arenda. Paraku selgub, et nii lihtne see ka pole.
Kuigi spordihoone tuleb algsest visualiseeringust madalam, kipuvad selle ehitusprojektis kirjas olevad 16 meetrit siiski maanduvat helikopterit segama.
Päästekopteri teenus võib olla nii mõnegi inimese jaoks elupäästev. Ja see, et haigla sai otse n-ö külje alla helikopteri maandumisplatsi, ei ole saarelise haigla puhul mitte luksus, vaid hädavajadus.
Ka spordihoone on hädavajalik, et teha meie tublide sportlaste sportimistingimuste arendamiseks lõpuks ometi suur hüpe kaasaega. Ja muidugi tuleb ära kasutada spordihoone esimese etapi toetus, mis tuleb selle aasta riigieelarvega.
Seega ei saa teha valikut üks või teine, jääma peavad mõlemad.
Samas on vald juba sõlminud lepingu spordihoone projekteerijaga ja projekt peaks valmima juulis-augustis. Nii et kiire on ka.
Keeruline dilemma on ka uue riigimaja asukohavalik – Pargi tn 2 on justkui Riigi kinnisvara aktsiaseltsi eelistatud valik. See aga tähendaks, et Hiiumaa vaiksele kinnisvaraturule tuleks palju tühja pinda. Vaevalt, et endisele maavalitsuse hoonele RKAS nii palju kasutajaid või ostja leiab. Positiivses lahenduses sunnib kahtlema aastaid pooltühi nn Hiiu Kaluri maja, mis seisab täpselt Pargi tn 2 kinnistu vastas.
Sestap jääb soovida otsustajatele nutikust mõlema lahenduse otsimisel. Ruumi ju peaks olema.

15. jaanuar 2019

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...