Connect with us

Juhtkiri

Kärdlas kitsas?

Kärdlas tundub lagedaid platse ja võpsikuid, kus ehitisi pole, olevat küllaga – muudkui ehita ja arenda. Paraku selgub, et nii lihtne see ka pole.
Kuigi spordihoone tuleb algsest visualiseeringust madalam, kipuvad selle ehitusprojektis kirjas olevad 16 meetrit siiski maanduvat helikopterit segama.
Päästekopteri teenus võib olla nii mõnegi inimese jaoks elupäästev. Ja see, et haigla sai otse n-ö külje alla helikopteri maandumisplatsi, ei ole saarelise haigla puhul mitte luksus, vaid hädavajadus.
Ka spordihoone on hädavajalik, et teha meie tublide sportlaste sportimistingimuste arendamiseks lõpuks ometi suur hüpe kaasaega. Ja muidugi tuleb ära kasutada spordihoone esimese etapi toetus, mis tuleb selle aasta riigieelarvega.
Seega ei saa teha valikut üks või teine, jääma peavad mõlemad.
Samas on vald juba sõlminud lepingu spordihoone projekteerijaga ja projekt peaks valmima juulis-augustis. Nii et kiire on ka.
Keeruline dilemma on ka uue riigimaja asukohavalik – Pargi tn 2 on justkui Riigi kinnisvara aktsiaseltsi eelistatud valik. See aga tähendaks, et Hiiumaa vaiksele kinnisvaraturule tuleks palju tühja pinda. Vaevalt, et endisele maavalitsuse hoonele RKAS nii palju kasutajaid või ostja leiab. Positiivses lahenduses sunnib kahtlema aastaid pooltühi nn Hiiu Kaluri maja, mis seisab täpselt Pargi tn 2 kinnistu vastas.
Sestap jääb soovida otsustajatele nutikust mõlema lahenduse otsimisel. Ruumi ju peaks olema.

15. jaanuar 2019

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...