Jälgi meid

UUDISED

Kärdla kinosaalis linastub tänavune parim dokumentaalfilm

EKRAANIKUVA
Sel kolmapäeval kell 17.30 linastub Kärdla kinosaalis dokumentaalfilm “Üht kaotust igavesti kandsin”, mis on tänavu pälvinud Eesti filmi- ja teleauhindade galal parima dokumentaalfilmi tiitli ning Eesti Dokumentalistide Gildi aastapreemia.
Eesti, Kolumbia ja Rootsi koostöös valminud filmi režissööriks on üheksa aastat Eestis elanud Kolumbia päritolu Carlos E. Lesmes.
“Üht kaotust igavesti kandsin” räägib loo Eesti perekonnast, kelle elu on sõltlasest pereliikme tõttu pea peale pööratud. Hillel on oma narkomaanist pojaga lähedane suhe ja ta saadab talle iga kahe nädala tagant raha. Peale riidu, mis neil telefoni teel tekib, Lauri kaob. Viimane kõne tuli kuue kuu eest ning selle teadaolev asukoht oli Bogota, Kolumbia.
Meeleheitel Hille palub Lauri õel Eeval Kolumbiasse sõita ning üsna pea leiab Eeva end sürreaalsest ja halastamatust Bogota allmaailmast. Päevade kaupa megalinna tänavatel, kus Lauri tundub alati käeulatuses olevat, õpib Eeva oma venna maailma tundma. Aga kui ring hakkab koomale tõmbuma, kardab Eeva, kelle ta võib eest leida.
Filmi režissöör on üheksa aastat Eestis elanud Kolumbia päritolu Carlos E. Lesmes. Filmi stsenaristid on Carlos E. Lesmes ja Liis Nimik, operaatorid Aivo Rannik, Giulia Ducci, Davood Mousavi ja Carlos E. Lesmes, montaažirežissöör Hendrik Mägar, helilooja Ann Reimann, helirežissöör Gabriel Solis ja produtsent Liis Nimik, tootjafirma Alasti Kino. Film on valminud Eesti, Kolumbia ja Rootsi koostöös.

ARNO KUUSK
MTÜ Hiiumaa Kino

Veel lugemist:

UUDISED

Teisipäeval, 8. veebruaril kell 18 linastub Kärdla kinosaalis Moonika Siimetsa dokumentaalfilm “2 tundi õnneni”, mis räägib loo Soomes elavate eestlaste muredest ja rõõmudest. Seitsme...