Connect with us

Uudised

Kalmus kutsus Kärdla jõusaali

Margarita Korol
Teist aastat järjest toimus Kärdlas Mängude maja jõusaalis huvilistele toitumis- ja jõusaali­treeningualane koolitus, mille seekord viis läbi kolme­kordne fitnessi maailmameister, neljakordne fitnessi Euroopa meister ja viiekordne Eesti absoluutne karika­võitja kulturismis Marek Kalmus.
Teda toetas harjutuste läbiviimisel bikiinifitnessi täht Triinu Naastre.
Koolitus oli jaotatud kahte ossa. Esmalt rääkis Marek toitumisest ning rõhutas seda läbi terve koolituse, et ilma toitumiseta ei tule ühtegi soovitud tulemust. Toitumine, toitumine ja veelkord toitumine on see, mida jälgida, sest ükskõik kui palju trenni teha, kui toitumist ei jälgi, ei tule soovitud tulemust. Koolituse teises osas näitas treener ette erinevaid harjutusi ja nende sooritamise õiget tehnikat, et kogu tehtud pingutus läheks maksimaalselt asja ette ning kogemata valesti suunatud ranne või vale kehaasend tehtud pingutust ei nulliks.
Huvilisi oli kokku tulnud 14, nii mehi kui naisi. Kõigil oli võimalus küsida nii toitumise kui treeningute kohta, samuti võimalus tellida personaalne treening- ja toitumiskava, et tulemusi veelgi parandada.
Ürituse lõpus loosisid fortuunad välja kaks kuukaarti Mängude maja jõusaali. Õnnelikeks võitjateks osutusid Argo Nurs ja Kaija Alte. Kolm toitumis- ja treeningkava said loosi tahtel Hannes Aasma, Annely Adamson ja Kristjan Ojasoo.
Kärdla jõusaali püsiklient Kaija Alte kinnitas, et vahelduseks on alati hea kuulda infot, mida tohib ja mida mitte, kellegi teise vaatenurgast: “Kui selliseid üritusi veel tuleb, kindlasti võtan osa!”
Marek Kalmus sattus Hiiumaale tänu ühele oma kliendile – Mare Rebelile, kes Mareki tehtud kavade järgi on nüüdseks alla võtnud üle 23 kilogrammi ning lõppeesmärgini on minna vaid veel kaks viimast kilogrammi. Rebel rääkis, et mõtleb juba uuele sihile: “Naudin täiel rinnal kodust treeningut ja jooksmist värskes õhus, millest selle aasta alguses vaid unistada võisin. Tänan isiklikult Marekit, kes hiidlastele sellise võimaluse andis – üritus andis väga palju motivatsiooni juurde!”
Kalmusega, kes koostab treening- ja toitumiskavasid, saab kontakti ning toitumis-ja treeningnõu tema Facebooki lehe kaudu. Ka juhendab ta soovijaid meili teel. Mõne kliendiga, kes kavad tellis näiteks 15 aastat tagasi, suhtleb ta siiani.
Tõsisemaid spordihuvilisi juhendab ta aeg-ajalt ka jõusaalis ja annab personaaltreeninguid, kuid selleks on tal aega aina vähem ja vähem. “Inimesi, kes tervisliku elu­stiili omaks võtavad, on järjest enam ning puht füüsiliselt ei jõua ma kõigega tegeleda,” nentis Kalmus. “Minu töö on meeldiv kahel põhjusel: mina saan tegeleda tööga, mida armastan ja inimesed on seeläbi tervemad, aktiivsemad ja ilusamad.”
Enda poolt kutsun kõiki huvilisi jõusaali treenima, et õpitu igapäevasesse kasutusse võtta ning hea tervis ja suurepärane enesetunne kestaks.

Kristi Linkov
Hiiumaa spordikool

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...