Connect with us

Uudised

Kallistus Käina koolile

Peep Randviir
Eelmisel nädalal tähistasid Käina kooli õpilased ja õpetajad südamenädalat, mis päädis koolipere suure kalliga oma koolimajale.
Käina kooli huvijuht Julia Gurjeva rääkis, et südame­nädala tähistamine on kujunenud toredaks tavaks. On korraldatud matkapäevi, kutsutud külla tervise- ja spordispetsialiste. Sel aastal aga tähistas koolipere südamenädalat varem, kui see tavaliselt on toimunud. Südamenädalat tähistati juba aprilli esimesel, varasemalt leidis see aset aprilli kolmandal nädalal. “Nägin siin head võimalust siduda südamenädalaga naljapäeva ja laste kauaoodatud lemmik­loomapäeva – naer on ju südamele terviseks ja lemmikloomad aitavad meil samuti igapäeva raskuste ja stressiga paremini toime tulla,” põhjendas huvijuht, miks südamenädala varem korraldas.
Südamenädala tegevused toimusid kehalise kasvatuse tundide ajal ja teised tunnid selle pärast kannatada ei saanud. Südamenädalat tähistatakse selleks, et ise­endale teadvustada, kui tähtis on tervise eest hoolitseda, aga tutvuda ka erinevate sportimisvõimaluste ja tervislike eluviisidega.
Viis teemapäeva
Esmaspäeval oli naljapäev, mille raames avati 4.–9. klasside õpilaste joonistatud šaržide näitus “Naer on tervisele hea”.
“Siin andsid suure panuse õpetajad, kelle eestvedamisel valmisid 1. aprilli teemalised plakatid,” rääkis Gurjeva.
Samal päeval viisid õpilas­esinduse liikmed vahetundide ning kuuenda-seitsmenda tunni ajal läbi naljakaid mänge, nagu Limbo tants, pliiatsi pudelisseajamine, puuvilja söömine veega täidetud kausist jt.
Teisipäeval õpetas Alne Lepna joogat ja joogat proovisid nii õpilased kui õpetajad.
Kolmapäeval tutvustas Anu Saue orienteerumise võlusid. 1. ja 2. klassi õpilased orienteerusid aja peale staadionil, 3. ja 4. klassi õpilased tutvusid Käina alevikuga.
Neljapäeval toimusid kehalise kasvatuse tunnid Käina spordikeskuses, kus 6. ja
7. klassi tüdrukud tutvusid Julia Gurjeva käe all tempoka hip-hop tantsuga. “Tüdrukud õppisid tantsulised liigutused väga kiiresti selgeks ja jäi aega üle veel basseiniski ujumiseks,” kiitis Gurjeva. 5. klassi õpilastel oli võimalus osa saada meeleolukatest võistlusmängudest basseinis, mida viis läbi Kairi Pisa. 8. ja 9. klassi õpilased said ennast samuti proovile panna võistu ujumises ja ka jõusaalis. Tunde vedasid Käina kooli kehalise kasvatuse õpetajad Ülari Kaibald ja Maarika Kiislar.
Lisaks oli Käina kooli õpetajatel neljapäeval võimalus kooliõe kabinetis vererõhku ja kehamassiindeksit mõõta ja silmi kontrollida.
Kallistus tiivast tiivani
Reedel olid kooli oodatud lemmikloomad ja toreda nädala lõpetuseks tegi kooli­pere koolimajale suure kallistuse. Julia Gurjeva ütles, et südamenädala raames ei ole varem koolimaja kallistatud, kuid idee tekkis juba sügisel, kui oli kooli 160. aastapäev. “Teostamiseni jõudsime siis nüüd,” rääkis Gurjeva. “Tahtsin huvi pärast teada, kas kogu kooli personalist ja õpilastest jagub, et kallistada koolimaja ja nii mõõtsin eelnevalt ära ka koolimaja ümbermõõdu – tulemuseks 410 huvijuhisammu. Tegime matemaatika õpetaja Peep Randviiruga kiired arvutused ja jõudsime järeldusele, et päris ümber kooli meie kallistus ei ulatu.”
Kuna koolimaja ümbermõõduks saadi 300 meetrit, jäeti kooli sisehoov vahele ja koolimaja kallistati vasakpoolse tiiva algusest kuni parempoolse tiiva lõpuni. Peale kallistust moodustas koolipere kooli sisehoovis hiigelsuure inimsüdame.
Käina kool kuulub ka Liikuma kutsuvate koolide võrgustikku. “Südamenädala tegevusi organiseerides ma küll väga selle peale ei mõelnud,” tunnistas Gurjeva ja tõdes, et südamenädal on väga pikalt olnud osa kooliaastast.
Ka on Käina koolis varem korraldatud spordilaagreid, pallilahinguid ja orienteerumis­päevakuid. Samuti on huvijuht Julia Gurjeva koostöös Urmas Selirannaga korraldanud õpilastele loodusretki. “Oleme käinud matkamas Tahkunas, Tihu järvedel ja Ristnas ning kevadel on plaanis veel kaks väljasõitu,” kinnitas Julia Gurjeva, et koolipere on aktiivne läbi terve õppeaasta.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Reportaaž

Hiiumaa haigla uuendamine polnud pelgalt seinte värvimine või ukselinkide vahetamine. Kõik sai uueks. Haigla ees pühib paar päeva enne pidulikku avamist töömees harjaga lume...