Connect with us

Uudised

Kaldarambi ehitus häirib kaubalaevade teenindamist

Nii Heltermaa kui Rohuküla sadamas käib parvlaevadele sobiliku täiendava kaldarambi ehitus reisijate- ja kaubavedu katkestamata, Heltermaal kipub see häirima kaubalaevade teenindamist.
“Heltermaa sadamas on ümber­ehitustööde tõttu kaubalaevade teenindamine olnud veidi komplitseeritud,” ütles töö tellinud ASi Saarte Liinid arendusjuht Jalmar Jõksi.
Heltermaal rekonstrueeritakse kaldarampi kail number 3, mille juures laaditakse ka laevadele hakke- ja ümarpuitu.Jõksi sõnul ongi häired tingitud sellest, et see on Heltermaa sadama ja selle Hiiumaa piirkonna ainuke kai, mille kaudu saab toimuda kohaliku majandustegevuse jaoks vajalik kaubavedu.
Samas kiitis ta töövõtjat Insenerehituse ASi, mis koostöös Heltermaa sadamaga püüab toiminguid ehitusplatsil korraldada nii, et ehitus­tegevus ja kaubalaevade teenindamine saaksid siiski paralleelselt toimuda.
Rohuküla sadamas, kus rekonstrueeritakse kai number 7 kaldaramp ja süvendatakse kai äärt, on kaisid rohkem ja kaubakaid asuvad parvlaevakaidest kaugemal.
“Rohuküla sadama töö seoses sadamakai rekonstrueerimisega oluliselt häiritud ei ole,” ütles Jõksi.
Tähtajaks jõuavad
ASi Saarte Liinid tellitud ehitus­tööde valmimise tähtaeg on eeloleva aasta 6. jaanuaril.
Arendusjuhi hinnangul on ehitustööd mõlemas sadamas üldiselt kulgenud plaani­päraselt.
“Rohuküla rekonstrueerimistööd on arengujärgus veidi eespool, võrreldes Heltermaaga,” märkis Jõksi. “Kevadel kehtinud eriolukorrast tulenevalt alustati Heltermaal ehitustöödega planeeritust hiljem, kuid praeguse seisuga lõpetatakse tööd ka seal tähtajaks.”
Rohuküla sadamas on veealused tööd lõpetatud, samuti on põhiosas valmis veepealsed betoonitööd. Heltermaal on pooleli veel veealuste konstruktsioonide ehitamine ning käimas on veepealsete raudbetoonkonstruktsioonide ehitustööd. Uusi kaldarampe valmistav tehas Tallinnas on lõpetamas Rohuküla ja tegemas Heltermaa terassilla koostetöid.
Aprillis SA Saarte Liinid ja Inseneriehituse AS vahel sõlmitud lepingu maksumus on ligi 1,94 miljonit eurot.
Samaaegselt kaide rekonstrueerimisega täidab Inseneriehituse AS ka veeteede ameti tellimust ja süvendab Rukki kanalit – tähtajaks 15. oktoober ja tööde maksumuseks ligi 380 000 eurot.

Veel lugemist:

Uudised

Täna külastas Hiiumaad NASA astronaut Nicole Aunapu Mann, kelle esivanemad pärit Käina lähedalt Villemi külast. Reis kosmosesse pani teda end koduplaneedil veelgi kodusemalt tundma....

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...