Connect with us

Uudised

Kaks päeva rahva lemmiku valimiseks

erakogu
Veel täna ja homme saab valida tänavust aasta õppijat ETKA Andras kodulehel. Hiiumaalt esitati aasta õppija kandidaadiks Reeni Metsküla, OÜ Britta Ilutuba juhatuse liige.
18. täiskasvanud õppija nädalal (TÕN) välja antavale Eesti aasta õppija tiitlile esitati kokku 66 kandidaati. Konkursi korraldajad tunnistasid, et nende vahel valikut teha oli väga raske.
Lisaks korraldajate lemmikule on 1. oktoobrini aadressil www.andras.ee võimalik valida kõigi maakondade aasta õppijate vahel ning anda oma hääl rahva lemmiku väljaselgitamiseks.
Rahva lemmik avalikustatakse 9. oktoobril TÕNi avamisel Tallinnas.
9.–16. oktoobrini toimuvat täiskasvanud õppija nädalat koordineerib ETKA Andras koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga.
TÕNi ajal toimub Eestimaa eri paigus arvukalt täiskasvanuharidust populariseerivaid ning õppimisvõimalusi tutvustavaid sündmusi. Tähistatakse elukestvas õppes osalemist ja tunnustatakse inimeste ja organisatsioonide õppimisalaseid saavutusi.
Hiiumaal toimub TÕNi tänupidu 15. oktoobril kellaviieteena Tuuru maja saalis. Siis tunnustatakse nii aasta õppijat Reeni Metsküla, aasta koolitaja tiitli saab Hiiumaa ametikooli õpetajat Rita Tsarjov, aasta koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitli Kõrgessaare raamatukogu eesotsas juhataja Leelo Sarapuuga ning aasta õpiteo tegija tiitliga tunnustatakse Maarika Leis-Astet Hiiumaa ametikoolist.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...