Jälgi meid

Uudised

Kaks näitust korraga: “Rännakud” ja “Paradiis”

MÄRTEN KROSS
Tiiu Jürisson
Neljapäeval, 3. märtsil avatakse Kärdlas kaks maalinäitust. Kärdla kultuurimajas avab kell 16 Tiiu Jürisson oma maalide näituse “Rännakud”, tund hiljem, kell 17 avatakse Nelja Nurga Galeriis mäletusnäitus “Paradiis”.
Kunstnik ise on öelnud, et pealkirja “Rännakud” alla sobivad päris rännakud, mõtterännakud, ajarännakud jne. “Ja pilt ühest tööst, mille maalisin ühe soome laulu sõnade põhjal – “Kui öösel üksi rändan ma, võin omasugust kohata…,” lisas autor.
Tiiu Jürisson on hiiurootslaste järeltulija, sünninimega Tarning. Aastaid elanud ja töötanud Soomes, on nad koos abikaasa Humu Jürissoniga aastaid olnud suvehiidlased Kõpu poolsaare Palli külas. Kunstiga on Tiiu tegelenud lapse­põlvest peale ja kogu kooliaja, kunsti­magistri kaitses Helsingis Aalto ülikoolis. Töötanud nii Eestis kui Soomes kunstniku, kunstiõpetaja ja -lektorina, praegu pensionil. Tiiu Jürisson on Hiiumaa kunstnike ühingu HiKu liige.
Näitus “Rännakud” Kärdla kultuurikeskuses jääb avatuks 30. märtsini.
Nelja Nurga Galerii mälestus­näitus “Paradiis” on pühendatud mullu lahkunud kunstnikule – Stina Murakas (1967–2021) elas Kassaris, enamus näitusel eksponeeritud maale on maalitud just Kassaris elades.
Stina Murakas ise on paradiisist mõtisklenud nii: “Kas on nii, et meil on mingi sõna või mõiste nagu seda on paradiis, siis me saame sellest aru mingil määral ühtmoodi ja võimalik, et üsna suurel määral erinevat moodi? Mis on paradiis sinu jaoks? Ja mis on ta minu jaoks? On tõenäoline, et kõigi jaoks seostub ta millegi niiöelda heaga. Aga hea võib olla, et on erinevate inimeste jaoks väga erinev ja vastandlik. Minu jaoks on selge, et selle enda paradiisi pean ma looma ise. See algab seest. Minu seest.”
Näitus ”Paradiis” Nelja Nurga Galeriis Keskväljak 5a jääb avatuks kogu märtsikuu jooksul, vaadata saab seda galerii avamise aegadel.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist: