Connect with us

Turism

Käisime Comeniusega Türgis Eestit tutvustamas

KRISTO HOLTSMANN
Märtsi lõpus olid viis Kärdla ühisgümnaasiumi õpilast ja neli õpetajat Comeniuse projekti õppereisil Türgis.
Eeltööna valmistasid Kristo Holtsmann, Kreete Kokovkin, Maret Sõmer, Teele Tammsaar ja Matthias Vohu neli Eesti rahvariides nukku ning lõid esitluse Eesti rahvariietest, -lauludest ja -tantsudest. Lisaks tegid 9.a klassi õpilased Hiiumaad tutvustava video, mida ka Türgis esitati.
Lennuk viis meid Tallinnast Istanbuli, kus kohtusime Türgi ja Leedu õpetajate ning Leedu õpilastega. Ees ootas veel viis tundi bussisõitu öises Türgis, et jõuda rohkem kui 100 000 elanikuga võõrustajalinna Ereğlisse.
Järgmisel päeval tutvustati osavõtjatele Gülüç İbrahim İzmirli Anadolu kooli, kus hiljem kõik projektis osalejad tegid ettekanded oma riigi rahvariietest.
Ereğlis tutvusime pabermarmoreermise tehnikaga ja saime ka ise selles kätt proovida. Külastasime linnavalitsust, kus vastuvõtjad jagasid külalistele kingitusi. Hiljem käisime Cehennemağzı koobastes, kus Kreeka mütoloogia kangelane Herakles legendi kohaselt võitles kolmepealise koeraga, kelle nimeks Kerberos.
Kuigi oleksime tahtnud kauemaks Ereğlisse jääda, et sealsete noortega rohkem aega veeta, pidime  pärast kahte seal veedetud päeva tagasi Istanbuli sõitma, et ka sealseid vaatamisväärsusi külastada. Nii võtsid Eesti ja Leedu reisiseltsilised taas ette pika bussisõidu, läbi maalilise maastiku, umbes 15 miljoni elanikuga suurlinna poole. Istanbulis käisime paadiga sõitmas Bosporuse väinas, kust avanes hingemattev vaade – ühel kaldal paistis Euroopa ja teisel Aasia.
Käisime ringi ka Bütsantsi ehituskunsti silmapaistvaimas mälestises – Hagia Sophia katedraalis ning jalutasime ühel maailma suurimal turul Grand Bazaaril.
Järgmisel päeval lendasid hiidlased Istanbulist tagasi kodumaale. Kõik me jäime kogetusega väga rahule ja võimaluse korral läheksime uuesti sellisele projektireisile.

MARET SÕMER
Kärdla ÜG 9.a klass

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...