Connect with us

Uudised

Käina/Emmaste tõusis teiseks

Käina/Emmaste ühisvõistkond tõusis TV 10 Olümpiastarti teise etapi järel II grupis ehk kuni 250 õpilasega koolide seas teisele kohale.
Laupäeval oli Lasnamäe kergejõustikuhallis võistlustules kümme Käina kooli ja Emmaste põhikooli õpilast. Võistlussarja TV 10 Olümpiastarti kahe etapi koondsummas tõusid hiidlased 7521 punktiga teisele kohale. Juhib Parksepa keskkool 9629 punktiga.
“Selle etapi alad olid ehk tehniliselt kõige keerukamad. Vaatamata sellele suutsid meie noored kergejõustiklased oma võistkondlikku positsiooni parandada,” avaldas Hannes Maasel Käina
spordikeskusest. Kõigis vanuserühmades olid kavas tõkkejooksud, vanematel poistel teivashüpe, noorematel poistel ja tüdrukutel kõrgushüpe ning vanematel tüdrukutel kaugushüpe.
Käina/Emmaste ühisvõistkonnas osalesid sel etapil Greete‑Liis Rünt, Helena Pruul, Tobias Remmelg, Tormi Laid, Kevin Põtter, Riste-Sofie Käär, Aiki‑Kerlin Paap, Susan Zacek, Heinrich Vannas ja Kristjan Ugam.
Parimad Vannas ja Remmelg
Säravaima tulemuse vormistas Heinrich Vannas, kes ületas vanemate poiste teivashüppes kolmandal katsel 2,21. Tulemuseks 22. koht, mis võinuks ka 16. olla, kui kõrgus alistunuks esimese katsega. Samas tuleb aru anda, et Hiiumaal puuduvad hetkel korralikud võimalused teivashüppe harjutamiseks ning noored on omandanud alles ala algtõed.
60meetri tõkkejooksus oli Vannas 10,59 sekundiga (s) 25. kohal. Kristjan Ugam jooksis 11,78 s 36. kohale.
Nooremad poisid võistlesid teivashüppe asemel kõrgushüppes. Tobias Remmelg ületas 1,21 ja oli 24. kohal. Neljapäeval toimunud Hiiumaa koolinoorte meistrivõistlustel tegi ta isiklikuks rekordiks 1,25. Nüüd jäi napilt puudu, et sentimeeter rekordile lisada. Tormi Laid oli 1,11-ga 42. kohal.
Tõkkejooksu läbis Remmelg ajaga 11,12. See andis 22. koha. Kevin Põtter oli 11,78-ga 35. kohal.
“Eriti tuleb esile tõsta Heinrichi ja Tobiase head keskendumis- ja analüüsivõimet, mis aitas nende antud hetke potentsiaali ka realiseerida. Samuti tuleb tunnustada kõiki võistkonna liikmeid, kes tagasid selle, et ühtegi n-ö nõrka lüli meeskonnatasandil ei tekkinud,” kiitis Maasel.
Võimalus näha Eesti paremikku
Vanemate tüdrukute seas olid meie tõkkejooksjad üsna võrdsed. Aiki-Kerlin Paap läbis 60 meetrit 11,84 ning Riste-Sofie Käär 12,28 s, mis tähendas vastavalt 39. ja 41. kohta.
Paap võistles ka kaugushüppes, kus 3,91 meetrit andis 42. koha. Susan Zaceki 3,47 m aga 58. koha.
Nooremate tüdrukute tõkkejooksu 36. oli Helena Pruul ajaga 11,93. Greete-Liis Rünt sai aga 47. koha ajaga 12,84. Pruul hüppas ka kõrgust, kus tulemus 1,16 tähendas 31. kohta.
Noorsportlased tõid välja, et väga meeldiv oli Eesti paremikku näha, mis andis aimu ka enda tasemest. Lisaks annab olümpiastardi sarjas osalemine suurvõistluste kogemust, kuna kui Hiiumaa võistlustel on osalejaid vanuseklassis kuni paarkümmend, siis seal üle poolesaja. “Pidin oma ala viis tundi ootama,” tõi Kristjan Ugam välja uue kogemuse.
Hannes Maasel lisas, et noorte edu üheks tagatiseks on Käina ja Emmaste valla panustamine kergejõustiku infrastruktuuri väljaarendamisse ning võistlussarjas osalemise toetamine.
TV 10 Olümpiastarti kolmas etapp toimub 2. aprillil Tartu ülikooli spordihoones.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...