Connect with us

Transport

Käina kardirajal sõideti rajarekordid

Olga Keikova
Eesti kardispordi meistrivõistlused jätkusid kaksiketappidega Hiiumaal Käina kardirajal. Sarnaselt viiendale sõideti ka kuues etapp põrgukuumuse. Lisaks temperatuurile pakkusid pinget ka võidusõidud.
Rotax Max klassis jätkas rekordite lainel Aavo Talvar (Talvar Racing), kes Käina rajarekordi numbreid veelgi parandas ja uueks margiks 36.670 sekundit sõitis. Lisaks uuele rekordile võitis Talvar taas kõik võistlussõidud ja suurendas oma edumaad üldarvestuses pea saja punktiliseks. Finaali teine oli Sten Dorian Piirimägi (AIX Racing Team) ja kolmas Ron Donald (Talvar Racing).
Rotax Masters klassis võidutses Priit Sei (Talvar Racing) ja seda Elvis Väinsaare (AGS Racing) ja Taisto Leeri (AGS Racing) ees. Sarnaselt ringrajale sõidab Sei konkurentidel eest ära ka punktitabelis edestades lähimat jälitajat Väinsaar 24 punktiga. DD2 klassis võitis esimest nädalavahetust võistluskardiga sõitnud Robin Vaks (Vihur Team).
Põnevaks kujunes Rotax Junior klassi sõidud, kus kvalifikatsiooni kiireim oli Kaspar Korjus (AIX Racing Team), edestades Artur Ploomi (Raha24 Motorport) vaid 0,001 sekundiga. Eelfinaalis võttis võidu aga Ploom ning jätkas samas taktis ka finaalis, kus ta poodiumi kõrgemale astmele tõusis.
Finaalis pakkus talle südikat vastupanu Mauris Põldma (Team Põldma Racing), kes viimaselt kohalt startinuna vaid mõne ringi möödudes teiseks oli tõusnud. Finaali kolmas oli Jan-Erik Meikup (AGS Racing), kes üldarvestuses pärast kuuendat etappi 184 punktiga esikohale tõusis. Talle järgnevad väikeste vahedega Kaspar Korjus (172 punkti), Artur Ploom (171 punkti) ja Karl Leesmaa (170 punkti).
Mini 60 klassis olid Hiiumaal juhtohjad lähinaabrite käes, kui kuuendal etapi finaali võitis Soome sõitja Dennis Söderling (Gear Racing) seda venelaste Alexander Vilaevi (Liqui Moly Roli Team) ja Alexey Shabanovi (Liqui Moly Roli Team) ees. Parim eestlane oli Paul Aron (AIX Racing Team) saades neljanda koha. Viies oli Robin Särg (Gear Racing) ja kuues eelmise etapi võitja venelanna Ira Sidorkova (Gear Racing). Üldarvestuses jätkab liidrina Vilaev, teine on Särg ja kolmas Aron.
Micro 60 klassis oli mõlema võistlussõidu parimaks kindlalt Rimmo Kadapik (AIX Racing Team). Talle järgnesid Jan Kalmet (Liqui Moly Roli Team) ja Karl-Markus Sei (TGT Racing). Üldarvestuses jätkab liidrina Kadapik, 23 punktiga jääb temast maha Sei ja kolmas on Christofer Lepaste (Gear Racing).
Eesti kardispordi meistrivõistlused jätkuvad eelviimase seitsmenda etapiga 16. augustil Põltsamaal Kuningamäe kardirajal.

KRISTJAN MUST
Eesti Kardiliit

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...