Jälgi meid

UUDISED

Kaigutsi külaselts pidas 15. sünnipäeva

erakogu
Vabariigi aasta­päeval pidas oma 15. sünnipäeva Kaigutsi külaselts, mis asutati 24. veebruaril 2004 ja millel praegu on 19 liiget.
Sünnipäeva kogunes Käina jahimajja pidama paarkümmend täiskasvanut ja last. Ühiselt kaeti pidulaud, meenutati juba tehtut ja plaaniti tuleviku tegemisi. Külavanem Tiina Veem koos abikaasa Enn Veemiga olid sünnipäeva puhul valmistanud külaseltsi kroonika, mis koosnes sadadest fotodest ja kajastas slaididel aastatel 2005–2018 tehtut. Samuti näidati Martin Veemi nelja minuti pikkust videot Miku Kaarli sünnipäeva pidamisest.
Kaigutis külas on tänu seltsile korrastatud külaplats, kus peetakse jaanipäevi, laatasid, koosolekuid jpm. Külaselts korraldab ka igal aastal talgupäeva. Samuti on Kaigutsi küla alati au sees hoidnud tuntud naljameest Miku Kaarlit, kes sealt pärit. Tema auks püstitati­­
2008. aastal Maire Põldma  saetud Miku Kaarli puukuju, mis tervitab möödujaid Kaigutsi bussipeatuses.
2017. aasta oktoobris korraldas külaselts EV100 raames tuntud hiiu naljamehe Miku Kaarli 155. sünniaasta­päeva puhuks rahvapeo. Eelnevalt korrastati eakate klubi Kaarel ja Leena abiga Miku Kaarli hauaplats Käina kalmistul ja kalmistule paigaldati Kaarli-nimeline pink.
Tulevikuplaanidest arutati kohvikutepäevast ja taludepäevast osavõtmise võimalusi. Arutlusel oli ka külateede küsimus seoses maamaksu tõusuga. “Külaselts otsustas pöörduda sel teemal vallavalitsuse poole, ennetamaks probleeme ja tülisid, mis paratamatult tekkivad kui on lahkhelisid,” rääkis Tiina Veem. Tal on hea meel tõdeda, et aktiivseid elanikke on külla aastatega juurde tulnud.
Külavanemal tuli teedega seoses ka üks Miku Kaarli nali meelde: “Sõites ühe mandrimehega külas ringi, oli mees kiitnud Miku
Kaarlile neid viljakaid põlde ja avaraid vaateid, mis külas näha olid. Siiski öelnud Miku Kaarel, et kõige parem maa külas on hoopis teede alla pandud.”

­

Veel lugemist: