Connect with us

Uudised

Kaasava eelarve toetuse sai Tärkma sadama tee

Emmaste osavallas läbi viidud kaasava eelarve rahvahääletusel kogus suurima toetuse Tärkma sadama juurdesõidutee mustkatte alla viimine, mille toetuseks andis hääle 95 inimest.
Tärkma sadama arendamisega tegelev Margus Kastein rõõmustas toetuse üle, aga eriti kaasava eelarve hääletajate rohkuse üle: “Rõõmu teeb, et meie tegemised inimestele korda lähevad ja sadama tee toetuseks andis oma hääle 45 protsenti hääletajatest. Aga tegelikult on mul kõige parem meel selle üle, et niipalju rahvast hääletamas käis – eelmisel aastal ainult 46 inimest, sel aastal aga neli korda rohkem.”
Kastein ütles, et Tärkma sadamasse viiv tee on viletsas seisus ja vajab parandamist: “Remondi hinda ma tegelikult täpselt ei tea, ilmselt läheb see aluspinna kehva seisukorra tõttu veidi kallimaks kui 11 000 eurot, eks täpne hind selgub siis, kui konkreetsed pakkumised võetakse.”
Kuna kaasava eelarve kogu­summa oli 20 000 eurot, tegi komisjon ettepaneku ellu viia ka hääletusel teiseks jäänud idee. Selleks valiti Emmaste osavalla bussipeatuste kordategemine ja valgustamine, mida eelistas 66 hääletajat. Vallavalitsus omalt poolt otsustas seda ideed osaliselt toetada.
Emmaste kaasava eelarve rahvahääletusel püstitati seekord rekordid: esitati 14 ettepanekut kaasava eelarve vahendite kasutamiseks ja rahvahääletusel osales 209 vallakodanikku. Võrdluseks, et eelmisel aastal osales hääletusel 46 ja tunamullu 99 vallakodanikku.
“See annab aimu, et kaasava eelarve kasutamine investeerimisotsuste tegemiseks on juurdunud ja sellega tuleks jätkata,” ütles Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja.
Kaasava eelarve põhi­mõtted olid sisse viidud kahes endises vallas: Emmaste ja Hiiu vallas. “Eelarve menetlemise käigus pidas Emmaste osavald vajalikuks kaasava eelarvega jätkata,” ütles Hiiumaa vallavanem Reili Rand.
Aasta lõpuks peab voli­kogu kujundama seisukoha, kas kogu vallas minnakse edasi kaasava eelarvega või mitte.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...