Connect with us

Transport

Juulist tõuseb lennupiletite hind

Juulist toimuvatel lennureisidel on taas uued piletihinnad: täiskasvanud reisija ühe suuna pilet soodsamas Economy piletiklassis hakkab maksma 24,5, edasi-tagasi 44,5 eurot, Flexible ehk kallimas piletiklassis vastavalt 27 ja 49 eurot.
Sarnaselt varasemale saab tasuta reisida alla kaheaastane sülelaps, kelle eest vahepealse kahe kuu jooksul pidi maksma 2,19 eurot ühe suuna pileti v6i 3,96 eurot edasi-tagasi pileti eest. 2–11-aastase lapse pilet juuli algusest on 15,5 ja 22 eurot varasema 13,14 ja 23,77 euro asemel.
Seega kolme kuuga on ühe otsa pileti hind tõusnud 4,69 eurot ning edasi-tagasi pileti hind 9,98 euro v6rra. Aprillis maksid lennupiletid vastavalt 19,81 ja 34,52 eurot.
Vahepealse paari kuu jooksul, 5. maist 30. juunini maksis Economy pilet 21,90 eurot, edasi-tagasi 39,62 ning Flexible pilet 25,50 ja edasi-tagasi 45 eurot.
Kaks erinevat piletiklassi otsustasid mai alguses kasutusele võtta majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja vedaja AS Avies, et pakkuda saareelanikele soodsamat ja võimalikele turistidele kallimat, kuid võimalusterohkemat piletit.
Kevadel lõppenud lepingu viieaastase kestvuse jooksul oli ainus muudatus piletihinnas selle ümberarvutamine kroonidest eurodeks.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundustalituse juhataja Gerli Rebane ütles Hiiu Lehele, et hinda otsustati tõsta, kuna kehtiv hind on püsinud eelmisest lepinguperioodist, aastast 2009. “Isegi uus hind on lennupileti kohta väga madal. Eelmine aga ei olnud reaalse eluga enam absoluutselt kooskõlas – lennupileti ja bussipileti hinnavahe oli ju väga väike, aga lendamine on väga palju kallim,“ ütles Rebane.
ASi Avies tegevjuht Allan Soll lisas, et koostöös maavalitsusega on püütud hinda reisijate jaoks madalal hoida.  “Püüame leida kõikvõimalikke turunduskanaleid ja -plaane, kuidas hiidlasele lennuhinda vähendada, kaugelt maalt tulnud turistile on see hind niigi väga odav,” ütles Soll.
Economy piletit saab osta kuni 48 tundi enne väljalendu ja selle muutmine maksab 5 eurot reisija kohta ning reisist loobumisel piletiraha tagasi ei saa. Flexible klassi piletite müük sulgub 30 minutit enne väljalendu. Seda piletit saab ühel korral tasuta muuta (vähemalt 2 tundi enne planeeritud väljalendu) ja reisist loobumisel tagastatakse pool piletirahast. Lennu tühistamise puhul tagastatakse piletiraha täies ulatuses või muudetakse pilet tasuta, sõltumata piletiklassist.
Piletihinna sees saab lennukisalongi kaasa võtta kuni 5 kg käsipagasit ja 15 kg ära-antavat pagasit.
Uudsena on n-ö saatva lapsevanema pileti võimalus. Juhul, kui lapsevanem reisib koos lapsega, siis rakendatakse lapsevanema edasi-tagasi täispiletile 50 protsenti soodustust. Soodustust saab korraga kasutada üks lapsevanem reisi kohta.
Sügisest lisandub sõidusoodustus õpilastele vanuses 7–19 aastat ja üliõpilastele vanuses 18–26 aastat. Kõigi hinnasoodustuste eelduseks on sõidusoodustust tõendava dokumendi esitamine.

ANNA-MAARJA ROOSNA
reporter

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...