Connect with us

Uudised

Jürgen Vahtra võitis Esri noore teadlase stipendiumi

OÜ AlphaGIS
Hiiu vallavalitsuse maa- ja planeeringute spetsialist Jürgen Vahtra (26) võitis Esri noore teadlase stipendiumi sõiduks Ameerika Ühendriikides San Diegos toimuvale maailma suurimale geograafiliste infosüsteemide (GIS) valdkonna konverentsile.
Maineka stipendiumi sai ta kätte 14. mail geoinformaatika ettevõtte OÜ AlphaGIS kümnenda aastapäeva pidulikul tähistamisel. “Võit tähendab minu jaoks suurt tunnustust ja seda, et mu töö on vilja kandnud,” ütles Jürgen Vahtra, kes tänavu lõpetab Maaülikooli kinnisvara planeerimise eriala.
Konkursi kuulutas OÜ AlphaGIS koostöös tarkvaratootjaga Esri ja auhinnaks oli stipendium ühele üliõpilasele. See sisaldab lennupileteid California osariigis asuvasse San Diegosse, kus konverents 14.–18. juulini toimub, aga ka hotellikulusid ja pääset Esri kasutajate konverentsile. Konverentsil tutvustab värske stipendiumisaaja oma konkursitööd.
Vahtra ei osanud oletada, millised tulevikuväljavaated võiks avada saadud stipendium, kuid oli kindel, et Ameerikas kohtub valdkonna asjatundjatega ning saab väärtuslikke kontakte.
Lõputöös uuris Vahtra linnaruumi mitmekesisust GIS-töövahenditega ning selle põhjal koostatud postri saatis konkursile.
Vahtra alustas võidutöö koostamist 2011. aastal. “Siis hakkasin selle peale mõtlema, väga intensiivselt küll ei tegelenud, aga kusagil kuklas tiksus see mul kogu aeg,” ütles ta ise.
Vahtra, kes Hiiu vallavalitsuses töötab aprilli lõpust, kinnitas, et on vallas töötanud üsna lühikest aega, kuid GIS-süsteemid kavatseb peagi kasutusele võtta ka oma uues ametis.
Töö juures hinnati selle innovaatilisust ja loomingulisust ning praktilisust, Esri tehnoloogia rakendamist ja tehnilist teostust. Tööle andsid lõpphinnangu Eesti tunnustatud GIS-professorid eri ülikoolidest.
Eri riikide esindajate võidutööd riputatakse üles Esri Map galeriisse, mida konverentsi ajal külastab ligi 30 000 GISi huvilist. Lisaks konverentsil osalemisele korraldatakse üliõpilasstipendiumi võitjatele mitmeid köitvaid eriüritusi, sealhulgas kohtumine Esri president Jack Dangermondiga ja autasude üleandmine auhinnagalal.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...