Connect with us

Uudised

Jõeranna oja suue sai puhastatud

Harda Roosna
Aastaid Jõeranna küla inimestele muret valmistanud ja talviti kalade massilist hukkumist põhjustanud kinnikasvanud jõesuue on nüüd avatud ja tee kaladele nii jõkke kui tagasi vaba.
Jõe ühelt kaldalt maanteesillast kuni mereni võeti maha puud ja kujundati uus ning pisut kõrgem perv. Pika kuiva­perioodi tõttu on vett jões veel vähe, kuid eeldused vee vabaks liikumiseks on loodud. Silma hakkab, et jõesäng on kujundatud hästi loogeline ja sellesse on sätitud suuremaid kive – see peaks voolavale veele hoogu andma, et jõgi ise jaksaks oma sängi lahti hoida.
Hiiu valla keskkonna­spetsialist Kadri Randmaa ütles, et tööd algasid septembri algul ja said valmis sel nädalal. Järgmisel nädalal tuleb OÜ Dagosan tehtud tööd hindama kalateadlane, kes teeb töö kvaliteedi kohta järele­valvet. Randmaa selgitas, et kaitsealal asuva jõesuudme taastamistööd tehti vastavalt projekteerimisbüroo AS Maa ja Vesi projektile.
Tööde maksumus oli üle
11 000 euro, millest 90 protsenti panustas keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) ja 10 protsenti Hiiu vald.
Maakonnasipelgas 2015
Kolmapäeval andis KIKi Hiiumaa esindaja Arvi Toss Hiiu vallavalitsusele üle Maakonnasipelga 2015 aunimetuse ja võidutordi. Parima maakondliku keskkonnaprojekti tunnustuse sai vallavalitsus rahvahääletusel Nuutri jõe seisundi parandamise töö­projekti eest.
“Väga tore, et inimesed hindavad meie tööd, see teeb südame soojaks, kui tehtut märgatakse,” ütles Randmaa.
Projekti käigus koostati Nuutri jõe seisundit paremaks muutvate tööde loetelu ja nende tööde kirjeldused. “Nuutri jõe seisundit on vaja parandada, et kalad saaksid vabalt liikuda kudemiskohtadele ja merre,” selgitas Randmaa.
Lähiajal esitab vallavalitsus KIKile taotluse Nuutri jõe puhastustööde toetuse saamiseks. Randmaa ütles, et ilmselt tehakse seda etappide kaupa, kuna tegu on väga mahuka tööga.
Mullu pälvis rahvahääletusel “Maakonnasipelga 2014” Palade loodushariduskeskus.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...