Jälgi meid

Uudised

JK Dago jahid Olympic ja Matilda 4 jälitavad liidrit

Janis Spurdzins
65. Muhu Väina regatil avamerepurjeta­mises on suurimate jahtide ORC I klassis jahtklubi Dago alused Olympic ja
Matilda 4 peale neljandat etappi jagamas teist ja kolmandat kohta. Rebimine nende vahel on tihe, sest tiimidel on täpselt sama palju punkte, 11. Üleeile toimunud Kihnu ringi etapi võitis Olympic kapten Tiit Vihuli meeskonnaga pardal. Matilda 4 kapten Juss Ojala tiimi seni parim tulemus on kolmanda,
Kõiguste–Kihnu etapi teine koht. ORC I klassis juhib võistlust Kalevi jahtklubi Shadow, kapten Harles Liivi mees­konnaga. Dago alustest on ta ees viie punktiga.
Hiiumaa aluseid võistleb tänavusel regatil eri võistlusklassides kaheksa, lisaks Matilda 4 ja
Olympicule veel viis JK Dago ja üks Hiiu purjelaeva seltsi (HPS) alus. Kapten Tauno Telvik ja meeskond jahil Kira ning Romet Keskla jahil Ülle purjetavad ORC II võistlus­klassis, Rauno Pielbergi Celia, Jorgen Kuivoneni Valentina, Taavi
Sepa Windwalker ORC III klassis. Raigo Pajula
Merilane on JK Dago alustest ainsana ORC IV klassis ja Folkbootide arvestuses oli Olev Oolupi Bacchus peale neljandat etappi teisel kohal. Kokku osaleb võistlusel üle 800 purjetaja ja üle 100 aluse, lisaks Eesti alustele ka jahid Lätist.
Muhu Väina regatt sel aastal Hiiumaale ei jõua. Regatt algas eelmisel pühapäeval Haapsalust ning täna sõidavad võistlejad Pärnu lahe lühi­rada. Homme on regati viimane sõit ning pidulik lõpetamine Pärnus.

DEMI KRUUSMANN

Veel lugemist: