Connect with us

Uudised

Jalgpallilapsed said kogemusi Pärnu-Jaagupi Cupil

2010 ja 2009 sündinud jalgpallilapsed said treener Tanel Lipsi juhendamisel uusi kogemusi U9 turniiril Pärnu-Jaagupis – koju toodi viies ja kuues koht.
Esimeses mängus läksid FC Hiiumaa 2010 mängijad kokku Pärnu jalgpalliklubi lastega. “Mängu esimene pool läks meil uniselt, mida mängu lõpupoole, seda enam saime jalad ja ka palli liikuma,” kirjeldas treener. “Peale­lööke tegime ohtralt, kuid raamide vahele saime ainult ühe, mis tõi tulemuseks 1:1 viigi.”
Teine mäng peeti võistkonnaga Haapsalu Kratid ning treeneri sõnul oli selle mängu initsiatiiv puhtalt Hiiumaa käes: “Vastased pääsesid löögile vaid kolmel korral, millest üks läks sisse. Meie põmmutasime värava peale ja poole kümme ja enam korda, kuid kahjuks tulemusteta. Ühe värava lõime läbi halva juhuse endale ise, nii et pidime kurvalt leppima 0:2 kaotusega.”
Kolmandas mängus Keila jalgpalliklubi esimese võistkonna vastu domineeris Hiiumaa taas, kuid võiduni ikka ei pääsetud. “Ka teised treenerid ütlesid kõrvalt, et mängite teise võistkonna suure kaarega üle, kuid jalgpallis kehtib reegel, et kui ise ei löö, lüüakse sulle, mistõttu lõpetasime 1:1 viigiga,” kommenteeris treener õppetundi.
Kuus mängu ühel päeval
Neljandas, alagrupi viimases mängus jalgpalliklubi Poseidon Are vastu said Hiiumaa lapsed väravalöömis­soone lahti ja see tõi võidu 4:0. Kokkuvõttes andis see alagrupis kolmanda koha, mis tähendas lahinguid viienda kuni kaheksanda koha pärast.
Viiendas mängus oli meie võistkonna motivatsioon kõrge, löödi kaks väravat ja võideti mäng 2:0. Turniiri
kuuendas mängus kohtuti taas Are Poseidoniga. Treener oletas, et võit sama vastase üle mõlkus mängijail veel meeles ja segas natukene keskendumist. Kuna tegu oli päeva viimase mänguga, hakkasid lapsed ka lihtsalt väsima. Nii oli tulemuseks viik 1:1, mis tähendas karistus­löökide seeriat, milles meie mängijail tuli tunnistada vastaste 2:3 paremust.
Kokkuvõttes sai FC Hiiumaa 2010 võistkond koos­seisus Cristian Hirvelaan, Kaspar Voolaid, Jesper Kalmus, Priido Rõmmel, Kristofer Tootmaa, Marek ja Kätlin Valk, Rudolf Lubjak ja Markus Voolma tubli kuuenda koha.
Treener: Jalgpalli­jumal oli hiidlane
FC Hiiumaa 2009 sündinud noored jalgpallurid alustasid U10 vanuserühma turniiri 3:0 võiduga Pärnu Vapruse üle. Treeneri sõnul oli meie mängijate motivatsioon väga kõrge: “Oli see igaühe sisemine põlemine ja ettevalmis­tus mänguks või treeneri lubatud jäätis, ei tea, kuid väravad said kirja Oliver, Renar ja Karel.”
Teises mängus mindi kokku Keila jalgpalliklubi esimese koosseisuga, kellelt tuli vastu võtta 0:2 kaotus. Kahe mängu kokkuvõttes jäädi alagrupis teisele kohale ning edasi tuli mängida kohtade viis kuni kaheksa pärast.
Järgmiseks vastaseks oli Läänemaa jalgpalliklubi võistkond ja treeneri sõnul oli jalgpallijumal sel korral hiidlane: “Võitsime 1:0 Raineri väravast, kuid väga vähe jäi puudu, et seis oleks olnud vastupidine.”
Viimases, viienda-kuuenda koha mängus oli vastaseks FC Paide ja meie mängijad jäid suhteliselt kiiresti 0:1 kaotusseisu. “Keegi mängijatest ei jäänud nukrutsema, vaid võideldi aktiivselt edasi ning edu ei pidanud kaua ootama – Kareli tugeva värava eest läbi söödu vormistasid Paide poisid omaväravaks ja juba mõni hetk hiljem oli täpne Frida, kes kostitas vastast koguni nelja väravaga järjest!” kirjeldas treener väljakul toimunut. Isegi Paide poolt vahepeal löödud teine värav ei võtnud mängu­isu ning mängu viimastel sekunditel lõi värava Mattias Juhe. Lõppskooriks 6:2 ja korralik viies koht.
FC Hiiumaa 2009 võistkonda kuulusid Mattias Juhe, Oliver Tikerpuu, Rainer Tikerpuu, Oskar Lips, Rico Grahv, Frida Valting, Renar Ild, Tauri Lehtsaar ja Karel Aaslepp.
Pärnu-Jaagupi CUP on seitsmepäevane turniir, millel saavad osaleda aastatel 2012 kuni 2006 sündinud jalgpallurid. Mänguaeg on 18 minutit ja viigi korral võetakse kasutusele penaltid ehk karistuslöögid.

KRISTI LINKOV
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...