Connect with us

Pääste

Jahiga merel ümber läinud noored pääsesid vigastusteta

Laupäeval veidi enne keskööd sai Kärdla kordon teate merel ümber läinud jahist. Pardal olnud neli noort inimest pääsesid õnnetusest eluga ja tõsisemate vigastusteta.
Kõigil vettekukkunutel olid päästevestid. Neist osa sai kaldale omal jõul, kaks päästis piirivalve ümberläinud aluse juurest enne kella ühte öösel.
Üks õnnetusse sattunutest, Mart Remmelkoor rääkis, et äkiline tugev tuulehoog kallutas paremhalsis sõitnud purjekat nii, et puri tegi halsi vasakule ja kreeni sattunud paat neelas kohe suure koguse vett. Kuna mobiilid olid kajutis ja said märjaks, abipalvet telefonitsi saata ei saanud. Nii asus Mart Remmelkoor ujudes teele ja läbis paari kilomeetri pikkuse teekonna pooleteise tunniga. Ujunud välja Kärdla kordoni juures, astus ta uksest sisse ja teatas valves olnud Jüri Hiisile merehätta sattumisest.
Mart Remmelkoor tänas kõiki päästjaid ja abistajaid ning tunnistas, et võlgnevad elu eest suure tänu seljas olnud päästevestidele
Päästeteenistuse infojuht Viktor Saarmets ütles, et päästjate väikese paadiga nad pimedas ja suure tuulega merele minna ei julgenud ning appi tulid Kärdla kordoni piirivalvurid.
Õnnetus juhtus Kärdla kordonist Vissulaiu suunal.
Ka päästekeskuse pressiteates on kirjas, et enne kui päästjad kohale jõudsid, oli üks hättasattunuist kaldale saanud, merevalvekeskuse info kohaselt oli aga kolm inimest veel kadunud. Kella veerand ühe paiku tuli piirivalvelt teade, et ka teine inimene on elu ja tervise juures ja jõudnud ujudes sealsesse kordonisse.
Kahte veel kadunud inimest otsisid nii veest kui maismaalt piirivalve ja päästjad. Veidi enne kella ühte leidsid piirivalvurid ümber läinud ja vees hulpiva jahi juurest veest kaks inimest, kes samuti kaldale toodi ja kiirabile kontrolliks üle anti. Üles leiti nad päästevesti vile järgi.
Uppunud aluse päästsid järgmisel päeval Hiiumaa vabatahtliku merepäästeseltsi päästjad. Seltsi juhatuse esimees Martin Kagadze rääkis, et nende seltsi liikmete jaoks oli see esimene päästetöö. Abipalvega pöördus nende poole Koit Remmelkoor, kelle poeg oli olnud ümberläinud jahil.
“Koit on mu hea sõber, helistas pühapäeva hommikul ja palus abi,” ütles Kagadze. Seltsi laev Alfa startis poolenisti uppunud jahi juurde Roograhu sadamast ning jõudis tagasi kolme tunni pärast. Kagadze kinnitas, et paati eriti keeruline päästa polnud.
Vabatahtlike päästjatest osalesid paadi päästeoperatsioonil Martin Kagadze, Marek Rätsep, Andres Lebin, Indrek Ulla, kaasas olid ka Koit Remmelkoor koos pojaga.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Kultuur

Tüdrukud said esmakordselt tantsusaalis kokku 2008. aastal, kui olid kolme- ja neljaaastased. Koos on tantsitud 16 aastat. Alguses oli rühm muidugi suurem, kuid nagu...