Connect with us

Uudised

Jaanid kasvatasid müüki ja tõid rekordarvu külalisi

Hoolimata sellest, et TS Laevad teenindas jaaninädalavahetusel rekordarvu reisijaid, kohalike poodide käive kasvas hüppeliselt ja üks müüdavamaid kaupu oli õlu, möödusid pühad Hiiumaal korrakaitsjatele üldjoontes rahulikult.
Coop Hiiumaa juhataja Kaja Antonsi sõnul mõjutas jaanipäev nende käivet väga palju: “Kasv oli muljetavaldav ja tõsiseks väljakutseks kõikidele kauplustele.”
Võrreldes juuni teise nädala­vahetusega kasvas jaanipäeva nädalavahetusel Coopi kaupluste müügikäive koguni müügikäive42 protsenti. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga oli kasv 27 protsenti ja kliente oli 21 protsenti rohkem. “Suure­päraseid tulemusi soosis kindlasti ka suviselt soe ning päikesepaisteline ilm ja tõrgeteta praamiühendus,” pakkus Antons.
Coop Hiiumaa kaupluste jaaniaja populaarseim toode oli Hiiumaa Köök ja Pagar šašlõkk, järgnesid õlu ja arbuus.
Rimi avalike suhete juhi Katrin Batsi sõnul möödusid jaanid ka Kärdla Mini Rimis väga hästi. Palju osteti puu- ja köögivilju ning grilltooteid: “Käive kasvas kenasti, võime müügiga rahule jääda.”
Hiiumaa Selveri juhataja Krista Metsand ütles, et pikem nädalavahetus, ilusad ilmad ja pühad kokku mõjusid nende kaupluse käibele lausa hullutavalt – poes oli palju kaupa ja väga palju ostjaid ning nii klientide arv kui ka poe müügikäive ületasid kõvasti eelmise aasta jaaniaja numbreid.
“Oskasime seda küll suuresti ette näha ja olime end kaubamägedega korralikult varustanud, kuid siiski oli hetki, kus üks või teine lemmikuks osutunud toode otsa sai ning tuli oodata järgmise kaubaauto saabumist,” märkis Metsand.
2 kaklust ja 23 liiklusrikkumist
Kärdla jaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul möödus jaani­aeg Hiiumaa korrakaitsjatele üldjoontes rahulikult ja tõsiste tagajärgedega juhtumeid õnneks ette ei tulnud. “Jaanipidustuste käigus oli kaks välja­kutset, kus pidulised läksid omavahel arveid klaarides kähmlema, kuid vigastada õnneks keegi ei saanud,” rääkis Raudsepp.
21. juunist kuni 25. juunini kõrvaldasid meie korrakaitsjad liiklusest 13 alkoholi tarvitanud sõidukijuhti. Liiklusrikkumisi kokku oli 23. Pühade ajal tabas politsei ka seitse alkoholi tarvitanud alaealist.
Üle Eesti tabati 21.–24. juunini üle 200 joobes juhi, neist 23.–24. juunil 168 juhti. Kokku juhtus nelja päeva jooksul 23 õnnetust ja sai vigastada 26 inimest. Joobes juhtide süül juhtus kokku seitse õnnetust. Nelja päevaga tabati kogu Eestis ligi 70 jaanipidustustel purjutanud alaealist.
TS Laevad teatas rekordist
OÜ TS Laevad juhatuse liige Pille Kauber teatas, et pikk ja suvine jaanipäeva nädala­vahetus oli ettevõtte jaoks rekordiline. Näiteks Rohuküla–Heltermaa liinil kasvas nii teenindatud reisijate kui ka sõidukite arv 13 protsenti 15 442 reisijani ja 5167 sõidukini.
24. juunil, kui jaanipäevaks saartele tulnud tagasi mandrile suundusid, teenindas ettevõte kahel liinil kokku 18 272 reisijat. Kauberi sõnul on see vähemalt viimase viie aasta jaaniaja ühe päeva rekord.
Jaanipäeva nädalavahe­tusel kokku teenindas TS Laevad 61 005 reisijat, mis tähendab, et Eesti suursaarte rahvaarv kasvas jaanipäeva nädalavahetusel ligikaudu 35 000 inimese võrra.
“Möödunud jaanipäeva peame igati kordaläinuks – tegime kõik endast oleneva, et soovijad sujuvalt saartele ja tagasi saaks,” hindas teenindusvaldkonna juht. Tema sõnul kohati mõõdukaid järjekordi sadamates tekkis, kuid see on tipphooaja paratamatu osa.
Järgmine laevareisijate jaoks väga populaarne nädala­vahetus tõotab tulla juba
4.–7. juulil, mil paljud reisivad saar­telt Tallinnasse, et osa võtta laulu- ja tantsupeost. Suure peo puhul on TS Laevad reise lisanud nii Rohuküla–Heltermaa kui Virtsu–Kuivastu liinile.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...