Jälgi meid

IN MEMORIAM

In Memoriam Valter Voole 1.10.1930 – 24.01.2018

Valter Voole sündis Hellamaa külas. Ajakirjanikuna leivateenimist alustas ta 1. novembril 1952 ajalehes Nõukogude Hiiumaa.
Kärdla keskkooli lõpetamisest oli selleks ajaks selja taha jäänud kaks aastat. Hulk aastaid oli Voole ülesandeks kajastada põllumajanduses toimuvat. See tähendas jalgsi külades ringirändamist, kolhoosikontorites ööbimist ja kogemist, milliste raskustega tuli maainimesel eelmise sajandi 50ndatel rinda pista, et omal hingenatuke sees hoida.
Vastutava sekretärina korraldas Voole Nõukogude Hiiumaas paarkümmend aastat toimetusesisest argi­tööd, mis kujutas endast lehe­materjalide kogumist, ette­valmistamist, lehe kujundamist ja trükki saatmist. Kuna tol ajal tehti trükikojas lehte tinalaos ja kõrgtrükitehnikas, tuli fotode avaldamiseks piltidest tsinkklišeed valmistada. See sundis jälgima ilma – kas lennuk ikka lendab, et eelmisel õhtul pimikus valmistatud pildid Tallinna saata.
Tähelepaneliku ajakirjanikuna kätt elu pulsil hoides võitles Valter põhimõttekindlalt elu kitsaskohtadega, astudes leheveergudel inimese kaitseks välja. Kohalikel valimistel viis see Valter Voole ka volikokku.
Kogu tema 40 aasta pikkuse ajakirjanikutöö jooksul ei jätnud Voolet kordagi maha huumorisoon. Tema hiiu murdes “Partsi Peetri pajatused” oli oodatud lugemine, mõtted mõnusad ning alati aja- ja asjakohased.
Taasiseseisvunud Eestis töötas Voole ajalehes Hiiumaa, hiljem tegi ka kõrges eas aktiivselt kaastööd Hiiu Lehele, mõeldes ja elades kaasa saare kogukonnas toimuvale. Valter Voole hoolis väga hiiu keele ning hiiu nalja käekäigust ning teda rõõmustasid edusammud hiiu keele aussetõstmisel. Mullu suvel tunnustas Eesti Võrkpalliliit teda Hiiumaa võrkpalliturniiri traditsiooni ja järjepidevuse hoidjana.
Oleme uhked, et just Valter oli esimene Hiiu Lehe tellija. Valtri külaskäigud toimetusse ja tema kaastööd olid alati oodatud ja meil on kahju, et ta enam ei tule.
Avaldame sügavat kaas­tunnet Valtri lähedastele.

Veel lugemist:

ARVAMUS

Hiiumaa ajakirjanduse ajaloost teame, et pärast senise Hiiumaa ajalehe erastamist 1994. aastal tekkis meie ajakirjandusturul segasevõitu aeg, kus üksvahe ilmus väljaandeid koguni mitu. Paraku...

ARVAMUS