Connect with us

Uudised

In memoriam Ave Alavainu 4. oktoober 1942 – 3. aprill 2022

Üks ajajärk Hiiumaa kultuurielus on läbi saanud. Lahkunud on Ave Alavainu, legendaarne Luuletaja, Kärdla pipar, suhkur ja sool.

Ave juures Tiigi tänaval – maailmakõiksuse keskpaigas, nagu ta seda armastas kutsuda – on saanud teoks paljud inimesi kokku toonud sündmused: suve alguse tähistamised sõltumata kellaajast, esimene ühepäevakohvik Kohvilähker, kirjandusele ja muusikale pühendatud täiskuufestivalid, kontserdid ja näitused.

Ave oli 2014. aastast Hiiu valla aukodanik. Aukodanikuks tunnistati ta kui eesti luule suurkuju, töö eest noorte teatrihuvi edendamisel ja keskuse Ave Vita! tegevuse eest.

Vallajuhtide kohtumised Avega kulgesid asjalikult ja meeleolukalt. Tal oli alati tähelepanekuid ja ettepanekuid valla arengu teemadel: juhtimisest kuni kommunaalteemadeni välja. Oli imetlusväärne, kui hästi oli ta informeeritud vallas toimuvast, kuidas ta seda analüüsida soovis ja milliseid asjatundlikke ettepanekuid kaasa andis. Ave oskas hinge pugeda ja talle meeldisid väga lilled, kuigi ise ütles neid saades, et ta lilli ei söö. Ta oli omavalitsusele otsekohene ja aus kriitik: helistas alati, kui nägi või kuulis midagi, mida oleks vaja paremini korraldada. Kiitis ja tunnustas ka, kui tema hinnangul asi seda väärt oli.

Hiiumaa kultuurielus on 2022. aasta pühendatud kirjandusele. See on aasta, mil saame veel palju Avet meenutada ja tema enda kreedot vääriliselt tähistada: Ave Vita! – Elagu Elu!

Avaldame kaastunnet Ave perele, lähedastele ja kõigile sõpradele!

 

Hiiumaa vallavalitsus

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...