Connect with us

Juhtkiri

Imelik personalipoliitika

Hiiu valla personalipoliitika kohta on toimetusse tulnud mitmeid signaale.
Kärdla raamatukogu juhataja taandus oma ametikohalt koguhoidjaks. Uus juhataja vallandas ainsa raamatukogundusliku kõrgharidusega töötaja ruttu.
Kärdla kultuurikeskuse töötaja võitis Hiiu valla kultuuri- ja vaba aja keskuse juhi konkursi. Neli kuud hiljem teatati talle, et ta ikkagi ei võitnud konkurssi ja keskusele otsitakse siiani uut juhti.
Vähempakkumise valla lehe väljaandmiseks võitis kunagise Kõrgessaare valla Teataja toimetaja. Paari kuu pärast võeti see töö tema käest ära ja anti uuele tegijale.
Nüüd sai koondamisteate “sõnakuulmatu” koolijuht Märt Rannast. Näib, justkui kasutaks vallavalitsus töölt “lahtilaskmist” omalaadse malakana.
Huvitav, kas koondamiskuupäeva, 10. september sätiti meelega direktori 60ndale sünnipäevale? Et sünnipäevakingitus või nii?
Hiiu Lehe arvates võiks 17 aastat kooli juhtinud direktoriga lugupidavamalt käituda. Teiseks ei saa koolijuhi ametikohta koondada enne, kui struktuurimuudatused tehtud.
Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna konsultant Asso Ladva ütles, et muudatused haridusasutuse personalis saavad toimuda alles pärast seda, kui on otsustatud asutuse töö ümberkorraldamine. “Olemasoleva ja töötava kooli direktori ametikohta ei saa kehtivate seaduste järgi ära kaotada,” teatas Ladva.
3. juuli 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...