Jälgi meid

AHTO ILMAJUTUD

Ilm läheb tagasi suviseks

Ilm läheb tagasi suviseks.
Ekstreemsused on möödas ning edasine ilm on rahumeelsem. Õhumass meie kohal on see nädal jahe ning öised miinimumid langevad 10°C ümbrusse. Päeviti lisandub iga päevaga sooja ning uue nädala alguses on soojakraade juba üle 20°C. Suuremat sadu tulemas ei ole, võimalikud on üksikud hoovihmad.

Täna (11.08) jääme Loode-Venemaal pesitseva kõrgrõhkkonna ja kagust läheneva madalrõhkkonna piirialale. Öö on kuivem, päeval on veel kergelt tunda läänepoolse madalrõhkkonna mõju ning mõni sahmakas vihma võib tulla. Tuul puhub nõrgalt ja edelast.

Päeval on soojakraade 16…19°C.

Laupäeval (12.08) libiseb kagupoolne madalrõhkkond lähemale ning saadab meile lisaniiskust, kuid lääne poole sajupilved ei jõua. Ilm on enamasti selge, vaid päeval võib mõni rünk areneda, kuid sadu neist ei tule. Tuul puhub läänekaarest, kuid ei tugevne. Soojakraade on öösel 11…14°C, päeval 17…19°C.

Pühapäeval (13.08) madalrõhkkond tasapisi nõrgeneb, kuid liigub Eesti idapiiri taha. Lääne poole sajupilved jätkuvalt ei näi jõudvat. Tuul puhub muutliku suunaga ning on nõrk. Öösel on sooja 11…14°C, päeval 18…21°C.

Esmaspäeval (14.08) tugevneb lõuna suunast kõrgrõhkkond. Ilm on suurema sajuta nii öösel kui päeval, vaid mõned rüngad võivad ringi ekselda. Tuul pöördub läänekaarde ning pisut tugevneb, kuid puhangud jäävad ikka maksimaalselt 10 m/s ümbrusse. Õhusooja on öösel 16…18°C, päeval 18…21°C.

Teisipäeval (15.08) jääme sellesama kõrgrõhkkonna meelevalda. Ilm on öösel enamasti selge, päeval ekslevad ringi mõned pilvelaamad, õrna vihmasabinat võib neist tulla pärastlõunasel ajal. Tuul pöördub lõunakaarde ja on jätkuvalt nõrk. Õhusooja on öösel 13…16°C, päeval lisandub sooja õhku ning termomeetri näidud tõusevad 20…23°C-ni.

Ka järgnevad paar päeva tulevad enamasti sajuta ja nõrga tuulega meeldiva suveilmaga. Ka soojakraade on suviselt üle 20°C.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!