Connect with us

Ahto ilmajutud

Ilm läheb tagasi suviseks

Ilm läheb tagasi suviseks.
Ekstreemsused on möödas ning edasine ilm on rahumeelsem. Õhumass meie kohal on see nädal jahe ning öised miinimumid langevad 10°C ümbrusse. Päeviti lisandub iga päevaga sooja ning uue nädala alguses on soojakraade juba üle 20°C. Suuremat sadu tulemas ei ole, võimalikud on üksikud hoovihmad.

Täna (11.08) jääme Loode-Venemaal pesitseva kõrgrõhkkonna ja kagust läheneva madalrõhkkonna piirialale. Öö on kuivem, päeval on veel kergelt tunda läänepoolse madalrõhkkonna mõju ning mõni sahmakas vihma võib tulla. Tuul puhub nõrgalt ja edelast.

Päeval on soojakraade 16…19°C.

Laupäeval (12.08) libiseb kagupoolne madalrõhkkond lähemale ning saadab meile lisaniiskust, kuid lääne poole sajupilved ei jõua. Ilm on enamasti selge, vaid päeval võib mõni rünk areneda, kuid sadu neist ei tule. Tuul puhub läänekaarest, kuid ei tugevne. Soojakraade on öösel 11…14°C, päeval 17…19°C.

Pühapäeval (13.08) madalrõhkkond tasapisi nõrgeneb, kuid liigub Eesti idapiiri taha. Lääne poole sajupilved jätkuvalt ei näi jõudvat. Tuul puhub muutliku suunaga ning on nõrk. Öösel on sooja 11…14°C, päeval 18…21°C.

Esmaspäeval (14.08) tugevneb lõuna suunast kõrgrõhkkond. Ilm on suurema sajuta nii öösel kui päeval, vaid mõned rüngad võivad ringi ekselda. Tuul pöördub läänekaarde ning pisut tugevneb, kuid puhangud jäävad ikka maksimaalselt 10 m/s ümbrusse. Õhusooja on öösel 16…18°C, päeval 18…21°C.

Teisipäeval (15.08) jääme sellesama kõrgrõhkkonna meelevalda. Ilm on öösel enamasti selge, päeval ekslevad ringi mõned pilvelaamad, õrna vihmasabinat võib neist tulla pärastlõunasel ajal. Tuul pöördub lõunakaarde ja on jätkuvalt nõrk. Õhusooja on öösel 13…16°C, päeval lisandub sooja õhku ning termomeetri näidud tõusevad 20…23°C-ni.

Ka järgnevad paar päeva tulevad enamasti sajuta ja nõrga tuulega meeldiva suveilmaga. Ka soojakraade on suviselt üle 20°C.

Veel lugemist:

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Vastvalminud Kõrgessaare kergtee teeb ka kerge kaare teeäärsesse metsa, Viscosa siiditehase veehoidla tammile, kust avaneb kaunis vaade Köönaaugule. Ametlikult kolmapäeval avatava kergliiklustee trassi algse...

Kultuur

Haapsalus toimunud “Provintsiteatrite päeval” teenis Hiiu Naaditeatri lavastus “Maniakk” laureaaditiitli. Žürii tunnustas sellega selget ja ladusat esitust ning hästitoimivat dialoogi, näitlejatööd, kokkumängu ning samuti...

Krimi

Hiiumaa politseil tuli eelmisel nädalal alustada kaks väärteomenetlust varavastaste süütegudega seoses. Ühe juhtumi puhul on tegemist vargusega, kus kooli ees jalgrattaparklast varastati ära jalgrattakiiver....