Jälgi meid

JUHTKIRI

Igavesed lubadused

Valimislubadusi on praegu palju liikvel ja valijal raske kindlaks teha, millised neist on elluviidavad, millised mitte.
Eks arvesta erakonnad isegi valimislubadusi jagades, et tuleb ju koalitsioon ja kõike nagunii seetõttu ellu viia ei saa. Miks muidu on valimislubadused nii kulukad. Üritas ju ka rahandusministeerium valimislubadustele hinnasilte külge saada ja lihtne see polnud.
Hiiumaa teemalistest lubadustest on silma hakanud kaks – Keskerakonna tasuta reisijapilet ja erakond Isamaa parvlaeva­üleveo maanteepikenduse põhimõte. Mõlemaid on välja käidud juba aastaid, enamasti just valimiste ajal. Maantee­pikenduse põhimõtet näiteks juba aastast 2002, aga sünnib ikka veel pruukida!
Hiiumaa ettevõtjad on rääkinud, et Rohuküla–Heltermaa liini parvlaeva soodus­hinnaga ülevedu juba ongi samas hinnaklassis sama pika maanteelõigu läbimisega. Nüüd tegime arvutuse läbi ja selgub, et on jah!
Kas Isamaa kasutab ära inimeste teadmatust, et maanteepikenduse põhimõte sisuliselt juba töötab, aga loosung lüüakse ikka lauda?
Ka tasuta reisijapilet saareelanikele on päris kulukas lõbu. Hiiumaa ettevõtjate liidu juhatuse esimees Tanel Malk ütles oma andmetele tuginedes, et selleks kuluks 11 miljonit eurot.
Millise lihtsusega kinnitavad Keskerakonna minister ja ringkonna esinumber, et ei näe takistusi selle kava elluviimiseks. Võrdluseks tõid nad tasuta bussitranspordi.
Kui nii suurt summat on riigieelarvest nii lihtne leida, siis miks sai raha takistuseks, et talvekuudel ei saa Hiiumaa liinil parvlaevad teha kuut väljumist kummastki sadamast?

26. veebruar 2019

Veel lugemist: