Connect with us

Persoon

Hüvastijätt ametist lahkuva maavanemaga

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa viimase maavanema Riho Rahuoja ametiaeg sai eilsega otsa, reedesel lahkumispeol käisid väga paljud hiidlased, aga ka saarlased teda tänamas.
“Aeg on läinud linnutiivul ja kuigi vahel võib tunduda, et viis aastat on pikk aeg, siis aja kiirus sõltub sellest, kummal pool ust sa oled,” nentis oma esimest maavanema ametiaega lõpetav Rahuoja. Hiiu maavalitsuses töötas ta kokku 14 aastat.
Kolleegid kinkisid maavanemale uhke kiiktooli ja peaaegu kõik õnnitlejad soovisid, et ta sellesse istuma ja kiikuma ei jääks, vaid otsiks uusi väljakutseid.
Osakonnajuhataja Ermo Mäeots ütles kingitust üle andes, et neil on kahju, et juht peab vahetult enne teekonna lõppu ree pealt maha hüppama. Maavalitsus lõpetab töö viis kuud hiljem, 1. jaanuaril 2018.
“Oleme alati end koos sinuga tundnud väga turvaliselt,” nentis Mäeots. “Tänaseks on kõik vaidlused vaieldud ja otsused tehtud ning usun, et paljud nõustuvad minuga, sinu parimaks omaduseks oli, et julgesid kaasata väga paljusid inimesi otsustamisse ja sul on suurepärane huumorimeel, mille abil me keerulistest olukordadest välja tulime.”
Kohal olid ka praegune Saare maavanem Jaan Leivategija ja endine maavanem Kaido Kaasik, kes tänasid Rahuoja hea koostöö eest.
“Pole välistatud, et kümne aasta pärast tuleb mõni tark poliitik ja hakkab uuesti maavalitsusi taastama,” ütles Kaasik Rahuojale jõudu ja jaksu soovides, et see ei pruugigi jääda tema viimaseks maavanema ametiajaks.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...