Connect with us

Juhtkiri

HTÜ peolauapood avatud

Hiiumaa tarbijate ühistu tegi suure arengu­hüppe kaasaega avades Hiiu Köögi ja Hiiu Pagari tooteid pakkuva e-poe.
Sellega tehti pikk samm konkurendile järele, sest Selveri köögil oli selline nn peolauapood juba ammu olemas. Erinevus on selles, et ühistu pakub Hiiumaal toodetud söögipoolist.
Uus e-pood on hea selleks, et saare omatoodang jõuaks rohkemate inimesteni ka väljaspool Kärdlat. On ju ühistul kauplused ka saare kaugemates servades: Suuremõisas, Kõrgessaares, Nurstes, Emmastes ja mujalgi. Sinna tuuakse tellitud kaup kohale juba ülejärgmiseks päevaks.
Poe avamiseks tegi tööd juba ühistu eelmine juht, nüüd on see uue juhi käe all valminud ja avatud. Ostjal on võimalus kaupa valida, näha, kuidas see välja näeb, lugeda, mida see sisaldab, soovi korral rääkida koostisainete valikul kaasagi. Ühtlasi sai valmis ka ühistu uus koduleht.
Uuenemisprotsess jätkub. Praegu on ühistul käsil uue leivatööstuse ehitus­projekt. Tehas peab valmima juba järgmise aasta kevadeks ja hiljemalt sügisel peaks liinilt väljuma esimesed hiiumaised leivad.
Järgmisel nädalal on Hiidlaste koostöökogu üldkoosolek, kus otsustatakse, kas toetada tarbijate ühistu toetusetaotlust. Nii raha kui kogukonna sõnumit, kas me tahame, et leivaküpsetamine saarel jätkuks, ongi vaja uue leivamaja ehitamiseks.
Hiiu Leht leiab, et hiidlane peaks saama ja sööma hiiumaist toitu.

2. juuni 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.