Connect with us

Uudised

HOKi noored käisid koondisega ettevalmistuslaagris Portugalis

ERAKOGU
Hiiumaa parimad noored sportlased Maria Eller ja Eliise Kesküla osalesid jaanuari keskel Eesti orienteerumise juunioride koondise laagris Portugalis.
Tegemist oli kümnepäevase treeninglaagriga, mille eesmärk valmistuda suvel toimuvaks Juunioride MMiks Portugalis Aguiar da Beira piirkonnas. Laagris osales kokku kaheksa noort Eesti eri piirkondadest ja allakirjutanu, koondise treener Elo Saue.
Olime osa Juunioride MMi ametlikust laagrist, meiega samal ajal olid samas piirkonnas harjutamas Tšehhi, Itaalia, Läti, Ungari, Leedu, Prantsuse ja Norra koondised. Laagris treenisime kaks korda päevas orienteerumismaastikel ning päevaplaani kuulusid lisaks hommikujooks, õhtused venitused ja treeningute analüüsid.
Perioodi lõpus toimunud Beira Alta O-meeting võistlused näitasid, et treeningud on hästi õnnestunud – noorte sooritused olid stabiilsed ning andsid positiivse emotsiooni jätkata raskete treeningutega juba Eesti lumes.
Miks aga ikkagi Portugalis, et kas siis Eestis/Hiiumaal ei saa treenida? Üks asi oli soojas ja lumevabas piir­konnas jooksmine, mis on väga oluline õige jooksutehnika säilimiseks. Teine pool on aga Portugali maastikud, mis on hoopis teistsugused kui Eesti kanarbikused männimetsad või tihedad kuusikud – Portugalis vajaliku orienteerumistehnika oskamiseks on vaja seda kohapeal õppida.
Juunioride MMi lõplik koondis pannakse paika suve alguses Baltikumis toimuvatel katsevõistlustel ja see koondis harjutab enne võistlust veel veidi Portugalis kohapeal.
Hiiumaa neidude osalemist jaanuarikuises treeninglaagris toetas olulises osas Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, suured tänud selle eest!

ELO SAUE
Eesti orienteerumise
noorte- ja juunioride
koondise treener

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...