Connect with us

Uudised

HOKi noored käisid koondisega ettevalmistuslaagris Portugalis

ERAKOGU
Hiiumaa parimad noored sportlased Maria Eller ja Eliise Kesküla osalesid jaanuari keskel Eesti orienteerumise juunioride koondise laagris Portugalis.
Tegemist oli kümnepäevase treeninglaagriga, mille eesmärk valmistuda suvel toimuvaks Juunioride MMiks Portugalis Aguiar da Beira piirkonnas. Laagris osales kokku kaheksa noort Eesti eri piirkondadest ja allakirjutanu, koondise treener Elo Saue.
Olime osa Juunioride MMi ametlikust laagrist, meiega samal ajal olid samas piirkonnas harjutamas Tšehhi, Itaalia, Läti, Ungari, Leedu, Prantsuse ja Norra koondised. Laagris treenisime kaks korda päevas orienteerumismaastikel ning päevaplaani kuulusid lisaks hommikujooks, õhtused venitused ja treeningute analüüsid.
Perioodi lõpus toimunud Beira Alta O-meeting võistlused näitasid, et treeningud on hästi õnnestunud – noorte sooritused olid stabiilsed ning andsid positiivse emotsiooni jätkata raskete treeningutega juba Eesti lumes.
Miks aga ikkagi Portugalis, et kas siis Eestis/Hiiumaal ei saa treenida? Üks asi oli soojas ja lumevabas piir­konnas jooksmine, mis on väga oluline õige jooksutehnika säilimiseks. Teine pool on aga Portugali maastikud, mis on hoopis teistsugused kui Eesti kanarbikused männimetsad või tihedad kuusikud – Portugalis vajaliku orienteerumistehnika oskamiseks on vaja seda kohapeal õppida.
Juunioride MMi lõplik koondis pannakse paika suve alguses Baltikumis toimuvatel katsevõistlustel ja see koondis harjutab enne võistlust veel veidi Portugalis kohapeal.
Hiiumaa neidude osalemist jaanuarikuises treeninglaagris toetas olulises osas Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, suured tänud selle eest!

ELO SAUE
Eesti orienteerumise
noorte- ja juunioride
koondise treener

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Reportaaž

Hiiumaa haigla uuendamine polnud pelgalt seinte värvimine või ukselinkide vahetamine. Kõik sai uueks. Haigla ees pühib paar päeva enne pidulikku avamist töömees harjaga lume...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...