Connect with us

Transport

Hinnasõda jõudis ka saarele

| Hiiu Leht
Kui enamasti on mootorikütuste hinnad mandril odavamad kui Hiiu saarel, siis kolmapäeval said ka hiidlased osa tõelisest bensiinihinna rallist allapoole.
Hinnamuutusi jälgides tundub, et kolmapäevase hinnasõja algatas ja seda juhtis Neste, Olerex püüdis tempoga kaasas käia, Jetoil lõi kaasa mõningase ajanihkega.
Hommikul maksis mootoribensiini Futura 95 liiter Kärdla piiril Linnumäel asuvas Neste Hiiumaa tanklas 1,011 eurot, kella 11ks oli see langenud 1,003 euroni ja kella 14ks kukkus 0,999 euroni.
Neste Eesti AS Jaemüügijuht Kristi Pari ütles, et mullu mais avatud Hiiumaa tankla müügid on olnud ootuspärased ja rõõmu teeb klientide positiivne tagasiside tankla avamise üle. “Täiendaval konkurentsil on hindadele enamasti alati positiivne mõju – usun, et seda on sel aastal kogenud ka hiidlased,” ütles Pari.
Ta selgitas, et jaehind tanklas sõltub kütuse sisseostuhinnast, euro ja dollari kursist ning kohalikust konkurentsist. Detsembri algusest on bensiini hind tema sõnul langenud 18,4 senti ja diislikütuse hind 15 senti. “Nii suure hinnalanguse taga on nafta maailmaturu hinna langus, mis on kestnud juba viimased pool aastat ja langetanud kütuse sisseostuhindu, aga ka jaehindu tanklates juba mitme kuu vältel. Mis juhtub jaehinnaga tulevikus, on raske prognoosida, kuid sisseostuhinna muutused kajastuvad varem või hiljem ka tanklates.”
Olerex vastas
Olerex saatis kolmapäeva hommikul välja pressiteate, et 6. jaanuari hinnalangetus sai kolmapäeval lisa ning bensiini 95 ja 98 liitri hinda langetati 1 sendi võrra ning diislikütuse hinda 0,5 sendi võrra. Sellega langes bensiini 95 hind Olerexi automaatjaamades 1,009 euroni liitri eest.
Olerexi Hiiumaa tanklates, mis ei ole automaatjaamad, maksis hommikul bensiin 95 siiski rohkem: Kärdlas 1,027 ja Käinas mõneti üllatuslikult vähem – 1,019.
Päev varem oli Käina tanklas hind kõrgem kui Kärdlas nii, nagu see on olnud pärast Neste tankla avamist Linnumäel mullu mais nii Olerexi kui Jetoili Käina tanklas.
Pärastlõunal kella kahe ajaks langes bensiin 95 hind Kärdlas Olerexi tanklas
1,021 euroni. Tund aega hiljem ütles Olerexi juhatuse liige Alan Vaht, et Olerexi Kärdla tanklas maksab bensiin 95 juba 1,009 eurot ja Olerexi Käina tanklas 0,999 eurot.
Samalaadsed muutused tegi läbi ka diislikütuse hind.
Vaht ütles Hiiu Lehele hinnasõda kommenteerides, et põhjuseks on toornafta barreli kiire hinnalangus viimasel viiel päeval, korraks isegi alla maagilise 50 dollari piiri; teated, et naftamaad nagu Venemaa, Iraak ja Saudi Araabia, suurendavad toodangut ja kütust paisatakse turule juurde; aga ka suurriikide nt Hiina tagasitõmmatud tarbimisprognoosid. “Niikaua kuni leili kerisele visatakse, käib kõva hinnaralli selle nimel, kes laval kauem vastu peab – keegi ei taha turuosa kaotada,” ütles Vaht.
Ainsana jäid kolmapäeval hinnad paigale Jetoili tanklates: Kärdla tankla hinnapostil oli hommikul kirjas, et bensiin 95 maksab 1,011 eurot, Käinas 1,019 eurot. Hinnad püsisid samal tasemel õhtuni. Jetoili ühe omaniku Sander Kopli sõnul langetati hinda juba eile 0,999 euroni, kuid vähemalt õhtul kella kuue ajal see valgustablool veel ei kajastunud. Eilseks bensiini 95 hinnaks ütles Kopli 0,983 eurot, diisel maksis 1,052.
Kolmapäevane hinnalangetus oli sel nädalal juba kolmas järjestikune, Neste hinnad jäid eile kodulehekülje andmetel samaks.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...