Jälgi meid

Uudised

Hiiumaal jõudsid pensionid kohale õigel ajal

Sotsiaalkindlustusamet vahetas veebruarist pensioni kojukande teenuseosutajat, kuid kõik uuele teenusepakkujale esitatud inimeste kontaktandmed ei olnud korrektsed ja nii viibis poole tuhande pensioni kojukanne mitu päeva. Kannete hilinemine puudutas kogu Eestis ligikaudu 500 inimest, kokku viiakse pensioni koju umbes 5000 inimesele.
Hiiumaal saab selle aasta veebruari andmete kohaselt pensioni 2529 pensionäri, neist kojukandega saavad pensioni 29 inimest. “Hiiumaal kojukandega meie andmetel probleeme ei olnud,” ütles sotsiaalkindlustusameti finantsjuht Signe Uustal Hiiu Lehele. “Sel kuul õnnestus 28 makset esimesel korral kohale viia. Ühe kojukande viimine inimesele eba­õnnestus, sest isik suri kuu algul.”
Alates veebruarist osutab Omniva asemel kojukande­teenust Hansab ja uuel teenuseosutajal ei olnud täpset infot, kus klient enda pensionit ja toetust ootab. “Ka klientide telefoninumbrid ei ole korrektsed,” selgitas Uustal juhtunut eelmisel nädalal rahvusringhäälingule.
Eelmine teenuseosutaja Omniva pakkus kojukandeteenust mitmeid aastaid. “Küllap siis oli see, et tekkisid teatud kirjakandjate ja klientide vahel juba teada otsekontaktid. Kirjakandja teadis, kus klient asub ja kuhu viia, aga muudatused ei jõudnud infosüsteemidesse,” ütles Uustal.
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo algatas seoses pensionide kojukande hilinemisega erakorralise auditi teenuseosutaja vahetamise protsessi hindamiseks sotsiaalkindlustusametis.
“Eesti inimesed peavad saama oma riiki usaldada ja sellist olukorda, kus inimesed ei saa õigeaegselt oma pensionit või hädavajalikku hüvitist kätte, ei tohi juhtuda. Riik peab täitma oma lubaduse,” ütles minister. Auditi viivad läbi ministeeriumi siseaudiitorid. Töö valmimiseks kulub minimaalselt kuu, arvates auditi alustamise ajast, kuid selle kestust võivad mõjutada auditi käigus ilmnenud asjaolud. Auditi tulemus on avalik.
Sotsiaalkindlustusamet maksab igakuiselt pensione, toetusi ja hüvitisi 700 000 inimesele, kokku 250 miljonit eurot.
Koos teenuseosutaja vahetusega 1. veebruarist muutus pensioni kojukandeteenus kliendi jaoks 1.40 eurot soodsamaks, üks kojukanne maksab nüüd 6.70 eurot. Seni maksis see 8.10 eurot.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna töötajate arv kasvab nagu pärmi peal, aga Hiiumaa ainus ohvriabitöötaja koondatakse. Viie aastaga on Sotsiaal­kindlustusameti (SKA)­ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna...

Uudised

Sotsiaalkindlustusamet maksis selle aasta esimeses kvartalis rohkem kui 346 000 pensionärile üle 445,5 miljoni euro pensione, enam kui 161 000 perele üle 140,5 miljoni...